Cadillac Escala Concept | Klasa premium na nowo

Cadillac konsekwentnie odświeża swoją ofertę. Do flagowej limuzyny CT6 już niedługo ma dołączyć kolejne auto z najwyższej półki. Jego bezpośrednią zapowiedzią jest Escala Concept z Pebble Beach

Podczas niedawnego Concours d’Elegance w Pebble Beach Cadillac zaprezentował nowy samochód koncepcyjny. Długie czterodrzwiowe coupe to kolejny krok w krystalizowaniu się nowej stylistyki amerykańskiej marki premium. Tropem Eskali już niedługo podążą produkcyjne modele producenta.

Escala Concept bazuje na flagowej (przynajmniej na razie) limuzynie Cadillaca, modelu CT6. Oba auta korzystają z tej samej płyty podłogowej Omega, ale koncept jest wyraźnie dłuższy. Rozstaw osi zwiększył się o 122 milimetry do 3228 milimetrów. Z kolei długość nowego Cadillaca przekroczyła 5,3 metra.

Nowe rozwiązania stylistyczne, jakie zaproponowano podczas kalifornijskiej imprezy to niekonwencjonalny grill z efektem 3D, odświeżony znaczek, naprawdę duże felgi (to koncept, więc mają aż 22 cale) czy charakterystyczne ostre światła w technologii Curved OLED. Koncept - jak przystało na coupe - jest też bardzo dynamiczny i odważnie narysowany. Wnętrze jest minimalistyczne i z lekka futurystyczne. Dominuje w nim biel, brąz i delikatne odcienie szarości. Wykończenie to oczywiście skóra, prawdziwe drewno i aluminium. Światło wpada do kabiny przez panoramiczny dach.

Deska rozdzielcza i konsola centralna zostały pozbawione wszystkich zbędnych przycisków. Amerykanie obsługi auta wcale nie przenieśli na ekrany dotykowe. W ich wizji przyszłości kierowca komunikuje się z limuzyną za pomocą gestów i głosu.

Cadillac Escala ConceptCadillac Escala Concept fot. Cadillac

Co pod maską? Na pokładzie Eskali debiutuje nowa 4,2-litrowa V-ósemka TwinTurbo o mocy 500 KM. Silnik podczas spokojnej, miejskiej jazdy może dezaktywować cztery cylindry w celu oszczędzania paliwa. Już niedługo ta jednostka ma trafić do topowej odmiany CT6.

Kiedy na drodze?

Cadillac jeszcze nie sprecyzował, kiedy możemy się spodziewać pojawienia się produkcyjnej wersji Escala Concept. Możemy być jednak pewni, że w przeciągu kilku najbliższych lat takie auto pojawi się na rynku. Szef marki Johan de Nysschen już parokrotnie wspominał, że oprócz nowych crossoverów i SUV-ów Caddy przymierza się do wypuszczenia auta większego od CT6. Prawdopodobnie będzie się ono nazywało CT8.

Naszym zdaniem Escala Concept prezentuje się świetnie. A Waszym? Zapraszamy do głosowania w naszym sondażu:

Co myślisz o nowym Cadillacu?
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.