Mercedes-Maybach Vision 6 | Luksusowe coupe XXI wieku

Po krótkim wideo i dwóch zdjęciach-teaserach Mercedes wreszcie pokazał swój nowy samochód. Niemal 6-metrowe coupe robi wrażenie!

Mercedes klasy S Cabrio | Otwarty na luksus

Tuż przed premierą Mercedes pokazał 10 zdjęć nowego Maybacha. Możemy na nich podziwiać imponujące, majestatyczne kształty ogromnego coupe (długość dochodzi do 6 metrów!) oraz zajrzeć do futurystycznego wnętrza. Potwierdziły się też informacje, że Vision 6 będzie wyposażony w tzw. skrzydła mewy, czyli charakterystyczne drzwi otwierane do góry. To nawiązanie do legendarnego Mercedesa 300SL Gullwing.

Niestety, wciąż nie mamy żadnych szczegółów technicznych konceptu. Przykładowo, nie wiemy, jaki silnik odpowiada za napędzanie tego kolosa. Całkiem prawdopodobne, że zgodnie z obowiązującą modą na pokładzie pracują motory elektryczne.

Nie wiadomo jeszcze, czy Mercedes w ogóle planuje wprowadzenie podobnego modelu do produkcji. Kilkukrotnie pojawiały się jednak już informacje, że Niemcy rozważają stworzenie przedłużonej i jeszcze lepiej wyposażonej klasy S Coupe. Nowe coupe miałoby nosić plakietkę Mercedes-Maybach. Koncept idealne wpisuje się w te plotki. Możliwe, że to rozgrzewka projektantów przed bardziej cywilizowanym i mniej futurystycznym coupe.

Mercedes-Maybach Vision 6 zadebiutuje oficjalnie podczas Pebble Beach Concours d'Elegance. Kalifornijska impreza startuje już za 4 dni (21 sierpnia) - tam Mercedes powinien ujawnić garść szczegółów technicznych. Będziemy trzymać rękę na pulsie!

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Rolls-Royce Dawn | Nowy król luksusowych kabrioletów

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.