Łada XCode SUV | Odważnie w przyszłość

W Ładzie nastała nowa era. Pierwszym nowoczesnym modelem marki jest Vesta. Lada chwila dołączy do niej SUV

Vesta Cross | Nowe kombi z Rosji

Łada XCode SUV Concept - tak nazywa się nowy model koncepcyjny rosyjskiej marki. Auto zostało pokazane podczas Moscow Motor Show. Jest crossover segmentu B. Rosjanie spróbują nim odebrać klientów takim autom jak Peugeot 2008 czy Nissan Juke.

Produkcyjna wersja SUV-a na rynku pojawi się już w przyszłym roku.

Łada całkiem niedawno weszła w zupełnie nową erę w swojej historii. Pierwszym samochodem, który ma odmienić wizerunek rosyjskiej marki jest Łada Vesta. Pod skrzydłami koncernu Renault, Łada ma przestać być kojarzona z siermiężnymi i prostymi samochodami z jedyną zaletą w postaci przystępnej ceny. W nowych samochodach Rosjanie stawiają na nowoczesną stylistykę i próbują wyzbyć się kompleksów wobec innych producentów.

Kolejnym autem nowej fali będzie właśnie SUV, który na razie kryje się pod nazwą XCode. Niestety, Rosjanie nie ujawnili jeszcze żadnych szczegółów technicznych nowego modelu. Nie licząc renderów, nie poznaliśmy nawet wnętrza SUV-a. Wiemy tylko, że centrum dowodzenia konceptem jest 10-calowy ekran dotykowy.

Jakich silników możemy się spodziewać pod maską rosyjskiego crossovera? Możliwe, że będą to te same jednostki napędowe jakie wykorzystano w Veście. A ta dostępna jest na razie z jednym silnikiem własnej konstrukcji. To motor o pojemności 1,6 litra i mocy 106 KM. Silnik współpracuje z pięciobiegową skrzynią ręczną Renault. W późniejszym etapie produkcji do oferty Łady trafi skrzynia automatyczna, ten sam silnik w słabszym wariancie mocy (87 KM) oraz zupełnie nowa jednostka napędowa Nissana (1,6 litra i 114 KM).

Oprócz zdjęć konceptu w galerii zamieszczamy również zdjęcia Vesty. Sedan wyznaczył nową ścieżkę stylistyczną marki.

ZOBACZ TAKŻE:

Czym jeździ się w Rosji? Łada zdetronizowana!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.