Electra Meccanica Solo | Dla samotnych

Zatłoczone i zakorkowane miasta - z tym problemem próbuje się zmierzyć wielu producentów. Ciekawy projekt trójkołowego elektryka powstaje w Kanadzie. Autko już niedługo wyjedzie na drogi

Fiat Mobi | Crossover w rozmiarze XS

Na pokładzie Electry Meccanica Solo może podróżować tylko i wyłącznie kierowca - to mały, jednoosobowy mieszczuch. Za napędzanie malucha odpowiedzialny jest elektryczny motor o mocy 82 KM i 190 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Kanadyjczyk waży tylko 450 kg. Osiągi? 8 sekund do pierwszej setki i 130 km/h prędkości maksymalnej. Po zdjęciu ogranicznika Solo może się rozpędzić do 220 km/h.

Baterie (8,64 kWh) pozwalają na pokonanie 160 km. Ładowanie ze zwykłego gniazdka nie powinno trwać więcej niż 3 godziny.

Electra Meccanica Solo zaoferuje bogate wyposażenie standardowe. Twórcy mówią m.in. o bezkluczykowym dostępie, wyświetlaczu LCD, kamerze cofania, dobrym audio, wejściu USB czy łączności Bluetooth. Bagażnik pomieści 285 litrów.

Pracę nad mieszczuchem są bardzo zaawansowane. Po drogach poruszają się już prototypy, a Solo niedługo nabierze kształtów z renderów. Premiera przewidziana jest bowiem na 9 września . Do wyboru jeden z czterech kolorów: biały Arctic White, czerwony Electric Red, czarny Raven Black oraz srebrny Titanium Silver.

Kanadyjska firma wstępnie wycenia Solo na 19 888 dolarów kanadyjskich, czyli około 58 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Tesla Model 3 | Najważniejsze premiera ostatnich lat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.