Volkswagen Touareg | Duży SUV na bogato

Miłośnicy dużych SUV-ów już od dłuższego czasu czekają aż Volkswagen zaprezentuje nowego Touarega. Na osłodę oczekiwania Niemcy postanowili rozpocząć w Europie sprzedaż wersji Executive Edition

Crossover na bazie Volkswagena Polo coraz bliżej

Executive Edition opisywana jest przez Volkswagena jako "niezwykle limitowana edycja specjalna". Rozpoznamy ją po wyjątkowym kolorze lakieru Malbec Red, 20-calowych, czarnych felgach Mallory, przyciemnianych szybach i tylnych światłach.

Na razie Volkswagen opublikował tylko jedno zdjęcie Executive Edition, nie możemy więc zajrzeć do środka Touarega. Niemcy zapewniają, że w kabinie na kierowcę i pasażerów będzie czekał "luksus z najwyższej półki". Ma nie zabraknąć skóry (nowa czarna tapicerka ze skóry Nappa z brązowymi przeszyciami), wykończenia drewnem, wentylowanych i podgrzewanych foteli, ambientowego oświetlenia, podświetlanych progów czy plakietek "Executive Edition" w strategicznych miejscach.

Nie wiemy jeszcze, czy Touareg Executive trafi do Polski. Za to na pewno będzie można go kupić za naszą zachodnią granicą. Edycja specjalna będzie dostępna dla obydwu wersji wysokoprężnej V-szóstki 3.0 TDI. Touareg będzie oczywiście wyposażony w napęd na 4 koła 4Motion oraz 8-biegową, automatyczną skrzynię biegów.

Ceny? Bazowa, 204-konna odmiana Executive Edition została wyceniona w Niemczech na 64 925 euro (287 tysięcy złotych). Mocniejsza V-szóstka (262 KM) to już wydatek rzędu 68 550 euro, czyli - w przeliczeniu na złotówki - ponad 300 tysięcy.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen T-Prime Concept GTE | Rozgrzewka przed dużym SUV-em

INNE LINKI

Volkswagen up! GTI | Ostry maluch

Mały Fiat | 43 lata polskiego Volkswagena Garbusa

Nowy Volkswagen e-Golf | Jeszcze większy zasięg

Volkswagen Tiguan | Polskie ceny

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA