Maserati Quattroporte po lekkich zmianach

Maserati przyszykowało pakiet drobnych poprawek dla Quattroporte. Lifting nie przynosi rewolucyjnych zmian, ale piękne Maserati stanie się jeszcze lepsze

Problemy Maserati? | Premiera Alfieri przesunięta

Maserati zafundowało Quattroporte dość delikatny facelifting - nie może być więc mowy o rewolucyjnych zmianach w wyglądzie. Auto upodobniło się do koncepcyjnego Alfieri Coupe Concept. Pojawił się nowy grill i przedni zderzak, czarne akcenty oraz kilka aerodynamicznych dodatków. Jak podkreśla Maserati, dzięki liftingowi udało się poprawić aerodynamikę o 10%.

W środku największą nowością jest 8,4-calowy dotykowy ekran, który zintegrowano z konsolą centralną. Wraz z nowym ekranem Quattroporte otrzymało również znacznie ulepszony system multimedialny, który obsługuje interfejsy Apple Car Play oraz Android Auto. Dla uczulonych na ekrany dotykowe Maserati przygotowało specjalne pokrętło (umiejscowione przy lewarku skrzyni biegów), którym można zarządzać systemem.

Quattroporte będzie od teraz wyposażone w cały zestaw systemów bezpieczeństwa i inteligentnych asystentów kierowcy. Maserati wymienia m.in. adaptacyjny tempomat, systemy ostrzegające o nieświadomym opuszczeniu pasa ruchu, zbliżaniu się do przeszkody czy niebezpieczeństwie na drodze oraz system awaryjnego hamowania.

Nie zabrakło też kosmetycznych zmian w kabinie i nowych wzorów tapicerek.

Pod maską również bez większych zmian. Włosi postanowili nie ingerować w jednostki napędowe. Dzięki poprawionej aerodynamice leciutko podskoczyła prędkość maksymalna. W Polsce dostępne będą następujące wersje silnikowe:

- Quattroporte S : 3.0 V6 Twin Turbo (410 KM, 550 Nm). Osiągi: 5,1 sek. do setki, 286 km/h prędkości maksymalnej.

- Quattroporte S Q4 : 3.0 V6 Twin Turbo (410 KM, 550 Nm, napęd 4x4). Osiągi: 4,9 sek. do setki, 286 km/h prędkości maksymalnej.

- Quattroporte GTS : 3.8 V8 Twin Turbo (530 KM, 650 Nm). Osiągi: 4,7 sek. do setki, 310 km/h prędkości maksymalnej.

- Quattroporte Diesel : 3.0 V6 Turbo (275 KM, 600 Nm). Osiągi: 6,4 sek. do setki, 252 km/h prędkości maksymalnej.

Na nowy cennik musimy jeszcze poczekać, ale Maserati zapewnia, że auto trafi do sprzedaży już w "najbliższych tygodniach".

ZOBACZ TAKŻE:

Maserati Levante | Ceny w Polsce | Nowy gracz na rynku

INNE LINKI

Historia motoryzacji | Glas | Niemieckie Maserati

Alfa Romeo Giulia z zaawansowanym autopilotem

Audi A8 2017 | Zupełnie nowe pomysły

Czy Twoim zdaniem facelifting pomoże Maserati w walce z niemiecką konkurencją?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.