Fiat Tipo | Branża czeka na Abartha

Głównym atutem Fiata Tipo jest znakomita cena. Wielu jednak oczekuje, że Tipo spróbuje powalczyć z konkurencją mocnym silnikiem i świetnymi osiągami. Czy doczekamy Abartha Tipo?

Poznasz samochód po jego wnętrzu? [QUIZ]

Ceny Fiata Tipo w Polsce startują od 42 600 złotych. Za te pieniądze dostaniemy duży samochód (segment C), z dość bogatym wyposażeniem i 1,4-litrowym benzynowym silnikiem pod maską (95 KM). Głównymi atutami Fiata są więc cena i walory praktyczne. Jednak w branży bardzo szybko pojawiły się plotki, że Włosi mogą szykować sportową odmianę nowego Tipo. W sieci bez problemu znajdziemy rendery, na których możemy obejrzeć Tipo z przemodelowanym zderzakami, sportowymi felgami, dużymi zaciskami hamulców i paroma aerodynamicznymi dodatkami.

Czy taki samochód jest w ogóle możliwy? Jakiś czas temu szef koncernu FCA w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie (region EMEA), Alfredo Altavilla, dał do zrozumienia, że nie jest entuzjastą takiego rozwiązania. Altavilla stwierdził, że Abarth nie powinien zajmować się "samochodami praktycznymi i rodzinnymi" - według niego klienci nie tego oczekują po autach ze skorpionem na masce. Jako przykład podał Abartha Punto, który nie pasował do tożsamości marki Abarth i - zdaniem Altavilli - był pomysłem kompletnie nietrafionym.

Z drugiej strony, jeżeli kierowcy będą wyrażać zainteresowanie mocniejszą wersją Tipo, to FCA raczej nie będzie zwlekać z przygotowaniem swojego konkurenta dla Golfa GTI czy Megane R.S. Wszystko zależy od tego, czy na sportowym Tipo (niekoniecznie pod marką Abarth) będzie można zarobić. Na razie trwa badanie rynku i nie podjęto żadnej wiążącej decyzji.

Tak prezentuje się Tipo w bardziej sportowych szatach na kolejnym renderze, tym razem przygotowanym nie przez X-Tomi, a Autopareri.com.:

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat Tipo | Polskie ceny | Nowy kompakt za 42 tys. zł

INNE LINKI

Wideo | Fiat 124 Spider lepszy niż Viagra?

Google i Fiat Chrysler Automobiles łączą siły

Fiat Mobi | Crossover w rozmiarze XS

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze silniki Diesla

źródło: Okazje.info

Czy Twoim zdaniem Abarth powinien wziąć na warsztat nowego Fiata Tipo?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.