Renault Grand Scenic | Jeszcze więcej miejsca

Nowego Scenica zobaczyliśmy w marcu, podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Teraz Renault poszerza swoją ofertę w segmencie minivanów o większego Grand Scenica

Renault Scenic | Lubiany minivan po raz czwarty

Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że Grand Scenic wygląda niemal identycznie jak zwykły Scenic. Co zrozumiałe, jest trochę masywniejszy. Dostał też parę drobnych stylistycznych dodatków. Największe zmiany zauważymy z tyłu pojazdu, gdzie pojawiły się zupełnie nowe LED-owe światła, które ciągną się aż do dachu. Podobnie jak mniejszy brat, Grand Scenic w standardzie oferowany jest na 20-calowych felgach!

Auto zbudowano na bazie modułowej platformy CMF. Zwykły Scenic mierzy 4406 mm długości, 2734 mm rozstawu osi, 1865 mm szerokości i 1653 mm wysokości. Grand Scenic został przedłużony o 24 cm i oferuje aż 718-litrowy bagażnik (zwykły Scenic ma 572 l). Grand Scenic będzie dostępny w dwóch wariantach: 5 albo 7-osobowym.

Pod maską bez zmian. Renault przygotowało dla minivana trzy silniki wysokoprężne dCi o mocy: 110 KM, 130 KM oraz 160 KM. Dla zwolenników jednostek benzynowych przewidziano dwa silniki TCe o mocy 115 KM i 130 KM. Wszystkie jednostki współpracują z sześciobiegową ręczną skrzynią. Dla niektórych motorów w opcjach przewidziano dwusprzęgłową, zautomatyzowaną przekładnię o 6 albo 7 przełożeniach. Już po premierze do gamy silnikowej dołączy prosta wersja hybrydowa (Hybrid Assist) na bazie wysokoprężnego dCi 110.

Na pokładzie nie zabraknie niczego, co znamy z dzisiejszych modeli Renault. To m.in system Multi-Sense, panoramiczny dach, system multimedialny R-Link 2 z dużym ekranem (8,7 cala), przezierny wyświetlacz Head-Up, zestaw audio firmy Bose oraz cały zestaw asystentów kierowcy i systemów bezpieczeństwa.

Renault Scenic oraz Renault Grand Scenic wejdą do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Nowe Renault Twingo | Kolorowa galeria

INNE LINKI

Renault Megane | Pełny cennik | Tańsze niż konkurencja

Renault wraca do Formuły 1!

Smart Forfour | Samochód idealny dla właścicieli psów?

Fiat 500 TwinAir Turbo | Test | Przepis na sukces

Czy Twoim zdaniem 20-calowe felgi w minivanie to dobry pomysł?
Więcej o:
Copyright © Agora SA