Opel Astra z silnikiem 1.6 BiTurbo | Diesel z pazurem

Opel przyszykował ciekawą propozycją dla wszystkich, którzy pragną szybkiego, ale oszczędnego auta. To nowy Opel Astra z podwójnie doładowanym dieslem 1.6 CDTI

Opel OnStar | Duży sukces Anioła Stróża

1.6 CDTI BiTurbo to najmocniejszy silnik wysokoprężny, jaki może pracować pod maską nowego Opla Astry. Podwójnie doładowany motor może się pochwalić 160 KM mocy i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który dostępny jest od 1500 obrotów na minutę. Jednostka CDTI współpracuje z ręczną, 6-biegową skrzynią.

Astra z tym silnikiem to bardzo zrywny samochód. Pierwsza setka na liczniku pojawi się po 8,6 sekundy. Prędkość maksymalna to 220 km/h. Przy tak dobrych osiągach, Opel pali tylko 4,1 litra oleju napędowego na 100 km (cykl mieszany wg NEDC), a przynajmniej takie dane oficjalnie podaje producent.

Opel jest bardzo pewny swojego nowego kompaktu:

- Kiedy w ubiegłym roku wprowadzaliśmy Astrę na rynek, zaoferowane przez nas połączenie przestronności, wyposażenia, komfortu i opcji łączności wstrząsnęło konkurencją. Nowa Astra jest jednym z najlżejszych samochodów w swoim segmencie, a w przypadku wersji z nowym silnikiem 1.6 BiTurbo niewiele modeli na rynku może dorównać jej pod względem mocy, osiągów, kultury pracy jednostki napędowej oraz niskiego zużycia paliwa - mówi dr Karl-Thomas Neumann, dyrektor generalny firmy Opel.

Ile trzeba zapłacić za 160-konną Astrę? Ceny hatchbacka startują od 89 900 złotych (wersja wyposażenia Dynamic), a Sports Tourera (kombi) od 93 800 złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel GT powraca! | Odważnie do przodu

INNE LINKI:

Opel Astra 1.0 Turbo | Test | Dieta kopenhaska

Opel Ampera-e | W przyszłym roku

Opel Adam | Wyróżnij się jeszcze bardziej

Opel Karl dostaje system multimedialny IntelliLink 4.0

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Agora SA