Dramatyczna sytuacja Michaela Schumachera. Rodzina musi wyprzedawać pamiątki

Rodzina Michaela Schumachera znajduje się w dramatycznym położeniu. Nie dość, że stan zdrowia mistrza się nie poprawia, to leczenie kosztuje coraz więcej

Omijaj je szerokim łukiem | Nieudane silniki

Dramat Schumachera trwa od grudnia 2013 roku, kiedy to siedmiokrotny mistrz Formuły 1 miał wypadek na nartach. Niemiec doznał poważnych obrażeń mózgu po uderzeniu w kamień. Po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej (pół roku), Schumacher dochodzi do siebie w rodzinnej rezydencji w okolicach Genewy. Rehabilitacja jest tak kosztowna, że rodzina musi wyprzedawać pamiątki mistrza.

Jak donosi hiszpańskie "El Mundo Deportivo", koszty leczenia i rehabilitacji Schumachera już przekroczyły 13 milionów euro. Żona kierowcy musiała podjąć dramatyczną decyzję i zaczęła wyprzedawać majątek. Właśnie dowiedzieliśmy się, że na sprzedaż trafił nawet bolid Ferrari F2000, za kierownicą którego Schumacher zdobył swój pierwszy mistrzowski tytuł w barwach Ferrari, a trzeci w karierze.

Wcześniej rodzina Schumachera musiała sprzedać posiadłości w Oslo i Dubaju oraz prywatny samolot. Kłopoty finansowe mistrza to m.in. zasługa sponsorów, którzy opuszczają Niemca i zrywają z nim umowy.

Wszystko to wygląda jeszcze dramatyczniej, kiedy weźmiemy pod uwagę doniesienia o stanie zdrowia Michaela Schumachera. Neurochirurg z bliskiego otoczenia mistrza nie pozostawił wątpliwości, jak jest źle.

- Michael Schumacher potrzebuje cudu, aby pozostać przy życiu - stwierdził neurochirurg w rozmowie z portalem "News Every Day".

ZOBACZ TAKŻE:

Ayrton Senna - mistrz absolutny | 22. rocznica śmierci

INNE LINKI:

Robert Kubica | Urodzony do walki o najwyższe cele

Kupujemy używane BMW | Poradnik | Co psuje się najczęściej?

Czas na nowego Forda Focusa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.