Opel OnStar | Duży sukces Anioła Stróża

Innowacyjny system Opel OnStar okazał się wielkim sukcesem. Coraz więcej kierowców korzysta z jego usług

Salon Genewa 2016 | Opel Mokka X | Zmiany na lepsze

Od uruchomienia usługi minęło niespełna 9 miesięcy, a Opel już odnotował około 1,5 miliona interakcji z klientami kontaktującymi się z centrum obsługi przez telefon, aplikację mobilną lub przycisk OnStar.

OnStar to osobisty asystent łączności i usług. Opel OnStar zapewnia użytkownikowi dostęp do szerokiej gamy usług podnoszących bezpieczeństwo i komfort. Przykład? Otwarcie poduszki powietrznej powoduje wysłanie wiadomości alarmowej przez system. Po otrzymaniu takiej wiadomości doradca skontaktuje się z pojazdem w celu ustalenia, czy kierowca potrzebuje pomocy. W przypadku braku odpowiedzi na miejsce zdarzenia natychmiast wysłane zostaną służby ratunkowe.

OnStar sprawdza się nie tylko w sytuacji wypadku, system pomaga także odnaleźć skradziony samochód. Dotychczas dzięki systemowi Opel OnStar zlokalizowano i zwrócono właścicielom 15 pojazdów - nawet gdy do kradzieży doszło za granicą.

Dzięki systemowi Opel OnStar i aplikacji myOpel można także zdalnie otworzyć drzwi pojazdu, przesłać cel podróży do pokładowego systemu nawigacji, odbierać e-maile z informacjami diagnostycznymi dotyczącymi samochodu oraz korzystać z punktu dostępu do Internetu 4G/LTE Wi-Fi.

Opel OnStarOpel OnStar fot. Opel

"Te nieprawdopodobne dane dowodzą, że Opel OnStar odniósł spektakularny sukces! W niespełna rok po wprowadzeniu na rynek nasz osobisty opiekun kierowcy ma wszelkie szanse stać się pomocnym towarzyszem, którego każdy posiadacz samochodu osobowego marki Opel chciałby mieć u swego boku" - przekonuje Tina Müller, dyrektor ds. marketingu w Grupie Opel. "Pokolenie użytkowników smartfonów zachwyca się punktem dostępowym 4G LTE Wi-Fi Hotspot, natomiast starsi kierowcy szczególnie cenią sobie poczucie bezpieczeństwa w czasie jazdy, które zapewniają im takie usługi, jak automatyczne wysyłanie zgłoszeń alarmowych i wzywanie pomocy drogowej".

Obecnie co drugi nowy Opel w Europie wyposażony jest w moduł systemu OnStar. W system jest dostępny w każdym modelu z Russelsheim. Usługa oferowana jest w najważniejszych europejskich krajach m.in. Polsce, Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii, Belgii czy Wielkiej Brytanii. Niedługo OnStar zostanie uruchomiony w kolejnych 18 krajach.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Opel GT powraca! | Odważnie do przodu

INNE LINKI

Opel Astra 1.0 Turbo | Test | Dieta kopenhaska

Opel Ampera-e | W przyszłym roku

Opel Adam | Wyróżnij się jeszcze bardziej

Opel Karl dostaje system multimedialny IntelliLink 4.0

źródło: Okazje.info

Więcej o: