Toyota bije rekord Guinnessa podczas parady Priusów w Kalifornii

Toyota Prius może pochwalić się wieloma osiągnięciami. Ostatnio w Kalifornii Toyota pobiła nietypowy rekord i wpisała się do prestiżowej Księgi Rekordów Guinnessa

Toyota Prius | Co nowego?

O jaki rekord chodzi? Amerykański oddział Toyoty ustanowił nowy Rekord Guinnessa w kategorii największej liczby samochodów biorących udział w... paradzie hybryd. Rekord pobito na lotnisku wojskowym w Alamedzie w Kalifornii, gdzie zebrało się 332 właścicieli Priusów.

Dlaczego wybrano akurat Kalifornię? Mieszkańcy Złotego Stanu wręcz uwielbiają hybrydę Toyoty - 40% wszystkich kupowanych w USA Priusów trafia właśnie do Kalifornii.

W rejonie Zatoki San Francisco mieszkają setki tysięcy właścicieli Priusów. Podczas tegorocznego Dnia Ziemi chcieliśmy podkreślić ten fakt - powiedział Pete Carey, wiceprezydent i główny manager Toyota Motor Sales. - Postanowiliśmy uczcić ten rewolucyjny samochód i jego pionierskich użytkowników, którzy myślą perspektywicznie o problemie nadmiernej emisji dwutlenku węgla i skażenia środowiska.

Pod koniec ubiegłego roku zadebiutowała kolejna generacja przyjaznego środowisku hitu. Nowy Prius wyposażony jest w układ hybrydowy (łączna moc to 122 KM) najnowszej generacji, który ma zapewniać znacznie niższe zużycie paliwa, szczególnie w cyklu pozamiejskim, oraz większą radość z jazdy. W dodatku będzie pracował ciszej i płynniej niż dotychczas. Całkowicie zmodernizowany, pełny napęd hybrydowy jest wydajniejszy i bardziej dynamiczny, ale również lżejszy. Przebudowany silnik spalinowy wykazuje się sprawność cieplną powyżej 40% - jest to najlepszy wynik na świecie dla silnika benzynowego.

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Ioniq | Już wiemy, jak wygląda konkurent Priusa

INNE LINKI

Toyota pokazała odświeżoną Corollę

Toyota Setsuna | Drewniany koncept [Nowe zdjęcia]

Super Bowl 2016 | Przejażdżka Toyotą Prius

Maraton Toyoty Mirai | 100 tysięcy km w 107 dni

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.