Evo kontra STi | Trzecia edycja "Wielkiego starcia"

W sobotę 23 kwietnia 2016 roku na Torze "Kielce" odbyło się trzecie starcie SUBARU IMPREZA vs. MITSUBISHI LANCER. Kto wygrał tym razem?

Mitsubishi Lancer EVO XI | Garść plotek o nowym modelu

Do tego starcie dopuszczone są najmocniejsze modele Imprezy i Lancera. Utrzymana w konwencji rywalizacji, ma charakter happeningu, spotkania pasjonatów kultowych STI i EVO. Idea imprezy została oparta na odwiecznej rywalizacji znanej z rajdowych tras.

"III Wielkie starcie" ściągnęło rekordową liczbę uczestników. Przybyło więcej samochodów niż przewidzianych miejsc. Na Torze "Kielce" pojawiło się 40 załóg. Z powodu zapełnionej listy Subaru musiano wstrzymać zapisy. W odróżnieniu do poprzednich dwóch edycji tym razem pogoda dopisała. Zamiast deszczu było słońce i przyczepna nawierzchnia.

"Wielki starcie" ma na celu porównanie samochodów w atmosferze dobrej zabawy, zintegrowanie fanów i użytkowników obydwu modeli. Sama formuła imprezy zakładała przeprowadzenie prób z pomiarem czasu. Zasady są proste i przejrzyste. Nie ma podziału na klasy czy rodzaj opon. Są tylko dwie grupy: EVO i STI. Każdy z zawodników miał 7 przejazdów treningowych i 5 przejazdów pomiarowych. Pod uwagę branych było 10 najszybszych kierowców EVO i 10 najszybszych Imprez. Czasy sumowane są z 5 przejazdów pomiarowych. Finalnie zsumowany są czasy najszybszych pierwszych 10 zawodników każdej z drużyn z wszystkich pięciu przejazdów pomiarowych.

W tegorocznym "Wielkim starciu" zwycięstwo przypadło Mitsubishi EVO. Łączny czas przejazdów to 46 minut, 27 sekund i 50 setnych, zsumowany czas Subaru wynosił 49 minut, 10 sekund i 90 setnych. Indywidualnie najlepszym łącznym czasem może pochwalić się Grzegorz Waszkowski zasiadający za kierownicą Lancera.

Aktualny stan po trzech starciach: 2:1 dla Mitsubishi Lancer EVO.

Partnerzy:

Partnerem imprezy była firma 4Turbo, uznana na rynku marka zajmująca się obsługą techniczną samochodów klasy Subaru Impreza, Mitsubishi Lancer.

ZOBACZ TAKŻE:

Honda Civic Type R vs Subaru WRX STI vs Mazda MX-5 | Sposób na emocje

INNE LINKI:

Salon Tokio 2015 | Subaru WRX STI S207 | Sportowiec z krwi i kości

Subaru WRX STI 2018 | Powrót hatchbacka?

40 lat Mitsubishi w Polsce | Limitowana edycja Evo X

Nowy Lancer Evo może być hybrydą

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.