Toyota Prius | Bezpieczeństwo przede wszystkim

Nowa Toyota Prius to nie tylko wydajny napęd, dopracowana aerodynamika i niskie spalanie, ale także najwyższe oceny w testach zderzeniowych. Czy to hybryda idealna?

Toyota Prius | Co nowego?

Nowa Toyota Prius została właśnie sprawdzona przez dwa najważniejsze amerykańskie ośrodki badawcze - rządowe National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) i Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). W obydwu testach hybryda zgarnęła najwyższe oceny. NHTSA nagrodziło Priusa pięcioma gwiazdkami (maksymalna ocena), a IIHS przyznało Toyocie najwyższy tytuł "Top Safety Pick+".

Za tak świetne wyniki odpowiada konstrukcja auta - nowe nadwozie jest sztywniejsze o 60% w porównaniu z poprzednią generacją.

Nie sposób też przejść obojętnie obok pakietu Toyota Safety Sense. Już w standardzie kierowca otrzymuje całą armię asystentów i systemów bezpieczeństwa. To m.in. układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), system wykrywania pieszych (PD), ostrzeganie o niezamierzonej zmianie pasa ruchu z funkcją powrotu na zadany tor jazdy (LDA), rozpoznawanie znaków drogowych (RSA), automatyczne światła drogowe (AHB), adaptacyjny tempomat (ACC) i system monitorujący zmęczenie kierowcy (SWS).

Po dopłacie w pakiecie Premium Prius wzbogaca się jeszcze o system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) i kolorowy wyświetlacz projekcyjny na przedniej szybie (HUD).

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Hyundai Ioniq | Już wiemy, jak wygląda konkurent Priusa

INNE LINKI

Toyota pokazała odświeżoną Corollę

Toyota Setsuna | Drewniany koncept [Nowe zdjęcia]

Super Bowl 2016 | Przejażdżka Toyotą Prius

Maraton Toyoty Mirai | 100 tysięcy km w 107 dni

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.