Jadowity Hennessey znowu podgryza Bugatti Veyrona

Hennessey Venom GT po raz kolejny wziął na celownik Bugatti i przypuścił atak na rekord świata. Czy Amerykanom się udało?

Bugatti Chiron | Cesarz powrócił!

Tym razem mamy do czynienia z pojedynkiem supersamochodów w nadwoziu roadster. Najszybszym samochodem tego typu był oczywiście Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse z niesamowitym wynikiem 408,77 km/h. Zdetronizować Francuzów spróbował Hennessey Venom GT Spyder.

Przypomnijmy, Venoma GT napędza podwójnie doładowana V-ósemka o mocy 1451 KM i 1745 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała ta obłędna moc trafia na koła tylnej osi za pośrednictwem 6-biegowej ręcznej skrzyni biegów. Venom GT potrzebuje zaledwie 2,4 sekundy, żeby rozpędzić się do pierwszej setki.

Czy najbardziej zmutowany Lotus Exige podołał ambitnemu zadaniu? Zdecydowanie tak! Wskazówka prędkościomierza Venoma GT Spyder dotarła do 427,44 km/h.

Zobacz wideo

A więc od teraz najszybszym produkcyjnym roadsterem świata jest Venom GT Spyder, a Bugatti traci swoją koronę? No właśnie nie do końca...

Pamiętacie ostatni pojedynek Venoma GT z Veyronem Super Sport? Wtedy Amerykanie również pojechali szybciej, ale ich rekord nie został uznany za oficjalny, ponieważ nie spełnili wszystkich wymagać stawianych przez prestiżową Księgę Rekordów Guinnessa. Rekord świata prędkości to średnia prędkość najlepszych wyników podczas dwóch pomiarów w dwie przeciwne strony - dzięki temu niweluje się wpływ nachylenia toru czy wiatru. Venom GT pojechał tylko w jedną stronę. Inny problem Hennessey to za mała liczba wyprodukowanych aut.

W przypadku Venoma GT Spyder mamy do czynienia z identyczną sytuacją.

Jednak 427,44 km/h to i tak niesamowity wynik i nie można się dziwić, że Hennessey uczyniło z tego przejazdu jeden z głównych obchodów 25-lecia firmy. Z tej okazji powstaną trzy specjalne egzemplarze Hennessey Venom GT Spyder World Record Edition. Każdy będzie kosztował 1,3 miliona dolarów. Do tej kwoty trzeba jeszcze doliczyć podatek.

ZOBACZ TAKŻE:

Hennessey Venom F5 | Tornado dopiero nadejdzie

INNE LINKI

Aston Martin i Red Bull wspólnie stworzą "hipersamochód"

Koenigsegg Regera | Bugatti na celowniku

Japońska Godzilla pobiła rekord należący do Polaka

Nowa limuzyna Putina

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.