Crossover na bazie Volkswagena Polo coraz bliżej

Volkswagen szykuje się do ofensywy w segmencie crossoverów i SUV-ów. Na rynek wchodzi właśnie nowy Tiguan. Następny w kolejce jest crossover na bazie Polo

Volkswagen Tiguan | Polskie ceny

Wielu spodziewało się, że crossovera na bazie Volkswagen Polo zobaczymy już w Genewie. Jednak Niemcy postanowili w Szwajcarii zaprezentować koncept T-Cross Breeze, który jest bezpośrednią zapowiedzią napompowanego Polo. Na produkcyjną wersję musimy poczekać, prawdopodobnie do drugiej połowie roku. Może zobaczymy crossovera już w Paryżu?

Niektórzy nie mogą się doczekać, a w sieci zaczęły się pojawiać wizualizacje nowego crossovera. Jedną z najciekawszych prezentujemy na zdjęciach. To zgrabne połączenie Tiguana, Polo i T-Crossa Breeze.

Wiemy, że mały crossover Volkswagena będzie zbudowany na uniwersalnej platformie MQB, a głównym dawcą dla nowego projektu będzie Volkswagen Polo. Długość crossovera powinna oscylować w okolicach 4 metrów. Jednostki napędowe będą prawdopodobnie zaczerpnięte z Polo. Zaprezentowany na genewskim stoisku Volkswagena koncept został wyposażony w 1-litrowy silnik TSI o mocy 110 KM.

Przypomnijmy, co mówił w Genewie Herbert Diess, prezes zarządu marki Volkswagen:

- Rok 2016 będzie dla Volkswagena rokiem nowego otwarcia. T-Cross daje przedsmak tego, jak będą wyglądać nowe modele Volkswagena. Mocno wzbogacimy przede wszystkim naszą paletę SUV-ów i będziemy oferować samochody tego typu w każdym ważnym segmencie rynku.

ZOBACZ TAKŻE:

Opel Astra 1.0 Turbo | Test | Dieta kopenhaska

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.