Aston Martin DB11 | Nie ma go na rynku, a złożono już 1 400 zamówień

Pierwsze Astony Martiny DB11 trafią na rynek dopiero we wrześniu. Nie przeszkadza to jednak klientom w składaniu zamówień

Aston Martin Lagonda | Tylko dla szejków

O świetnych wynikach Astona poinformował sam szef brytyjskiej marki, Andy Palmer. W rozmowie z Motor Report powiedział "Myślę, że mamy już więcej niż 1400 zamówień. To znakomity wynik, biorąc pod uwagę, że nie ujawniliśmy jeszcze wszystkich szczegółów technicznych auta i nie będzie ono dostępne w sprzedaży do września" . 1400 zamówień robi jeszcze większe wrażenie na tle rocznej sprzedaży Astona, która wynosi około 4000 aut.

Brytyjczycy planują w przeciągu najbliższych paru latach wywindować roczną sprzedać do około 7000 samochodów. Znaczna poprawa sprzedaży ma spoczywać właśnie na barkach DB11 oraz zbliżającego się crossovera DBX.

Aston Martin DB11 | Nowy rozdział w historii Astona

Aston DB11 to bezpośredni następca modelu DB9. Po raz pierwszy mogliśmy go zobaczyć w marcu tego roku, w Genewie. Aston Martin stworzył kolejny znakomicie wyglądający supersamochód! W stylistyce modelu nie ma co spodziewać się rewolucji - już na pierwszy rzut oka rozpoznamy w aucie Astona i serię DB. Jednak w projekcie widać wyraźne wpływy nie tylko DB9. Bardzo ciekawy tył auta i ostro ścięta linia dachu to bez wątpienia nawiązanie do koncepcyjnego crossovera marki, modelu DBX. Projektanci DB11 czerpali inspiracje także z innych Astonów: DB10, One-77 czy Vanquisha.

Wraz z tym modelem Aston Martin wkracza w erę turbodoładowania - na pokładzie DB11 pracuje podwójnie doładowana, 5,2-litrowa V-dwunastka o mocy 600 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. V-dwunastka współpracuje z ośmiobiegową automatyczną skrzynią ZF, która przekazuje moc na koła tylnej osi. Osiągi to 3,9 sekundy do "setki" i 322 km/h prędkości maksymalnej.

Jakiś czas po premierze do potężnej jednostki V12 ma dołączyć mniejszy silnik opracowany przez Mercedesa-AMG. Będzie to 4-litrowa V-ósemka TwinTurbo.

ZOBACZ TAKŻE:

Aston Martin RapidE | Elektryczny Aston Martin

INNE LINKI

8 aut i prawie 9 tys. KM, czyli supersamochody z Genewy

Tesla Model 3 | Najważniejsza premiera motoryzacyjna ostatnich lat

Aston Martin i Red Bull wspólnie stworzą "hipersamochód"

"Bezwypadkowy", "pierwszy właściciel", czyli jak nie dać się nabrać sprzedawcy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.