Poznań Motor Show 2016 | Co znajdziemy na stoisku Suzuki?

Na poznańskim stoisku Suzuki każdy znajdzie coś dla siebie. Będą samochody, motocykle oraz silniki do łodzi

Tak będzie wyglądało nowe Suzuki Swift

Nas najbardziej interesuje polska premiera nowego Suzuki Baleno. Baleno to zupełnie nowa konstrukcja. Zastosowanie nowej płyty podłogowej umożliwiło połączenie niewielkich rozmiarów z bardzo przestronnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem. Ponadto auto będzie wyposażone w nowoczesne technologie, z których część będzie zupełną nowością w samochodach marki Suzuki.

Pod maską Baleno odnajdziemy dwa silniki benzynowe. Pierwszy z nich to czterocylindorowy motor o pojemności 1,2 litra i mocy 90 KM oraz 120 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na bazie tego silnika Suzuki zbudowało swoją pierwszą hybrydę SHVS (Smart Hybrid Vehicle by Suzuki). Jest to układ w którym z silnikiem benzynowym 1,2 Dualjet współpracuje alternator zespolony z rozrusznikiem. Wspiera on silnik podczas ruszania i przyspieszania. Druga jednostka ma tylko trzy cylindry, turbosprężarkę, pojemność jednego litra, 111 KM oraz groźną nazwę Boosterjet. Przy masie auta, która nie przekracza tony, zapewnia on przyzwoite osiągi.

Oprócz Baleno na stoisku Suzuki zostaną także zaprezentowane nowe modele motocykli na sezon 2016. Największą gwiazdą motocyklowego oddziału marki będzie SV650. Dla lubiący koncepty przyszykowano GSX-R1000 - najmocniejszy i najlepiej przyspieszający GSX-R w historii.

Suzuki nie zapomina o silnikach do łodzi. W Poznaniu zadebiutują najnowsze silniki DF4A i DF5A. To idealna propozycja do małych łodzi rekreacyjnych i jachtów żaglowych, gdzie mogą pełnić rolę silnika pomocniczego.

W Poznaniu Suzuki wystawia się w pawilonie nr 3 na stoisku nr 1.

ZOBACZ TAKŻE:

Suzuki Vitara | Ceny w Polsce | Dobrze skalkulowana

INNE LINKI

Suzuki w końcu rozwiodło się z VW

Suzuki Baleno | Pierwsza jazda | Stara nazwa, nowy segment

Omijaj je szerokim łukiem | Najgorsze samochody używane

Ponad 8 mln zł za 20 limuzyn dla VIP -ów . Przetarg rozstrzygnięty

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.