Salon Genewa 2016 | Arash AF10 | Supersamochód z Wysp

Już za nieco ponad tydzień podczas targów w Genewie zostanie zaprezentowana najnowsza odsłona modelu Arash AF10. Brytyjski supersamochód zaoferuje 2080 koni mechanicznych!

RapidE | Elektryczny Aston Martin

Mija już osiem lat od oficjalnej prezentacji modelu Arash AF10. Zatem najwyższy czas żeby odświeżyć trochę ten samochód, a także jego osiągi. Dlatego możemy się spodziewać, że już kilka dni w Genewie zobaczymy jego najnowszą odsłonę.

Supersamochód jest zasilany przy pomocy silnika spalinowego oraz elektrycznego. Hybrydowy zestaw składa się z 900 KM (1200 Nm) generowanych przez jednostkę benzynową oraz 1180 KM (1080 Nm) wytwarzanych przez cztery silniki elektryczne. Daje to łączną moc 2080 KM oraz gigantyczny moment obrotowy o wartości 2280 Nm.

Prędkość maksymalna tego potwora to 323 km/h. Do setki rozpędza się w czasie poniżej trzech sekund. Napęd z silnika konwencjonalnego jest przekazywany na koła za pomocą sześciobiegowej skrzyni ręcznej. W opcji jest dostępny automat pozwalający zmieniać biegi przy pomocy łopatek. Silnik elektryczny jest obsługiwany przez dwustopniową skrzynię, a zasila go bateria litowo-jonowa o pojemności 32 kWh.

Konstrukcja samochodu została wykonana z włókna węglowego i kompozytów. Całość stoi na 19- (przód) i 20-calowych (tył) kołach.

Oprócz wspomnianego modelu, który będzie miał premierę w Genewie, Arash proponuje swoim klientom "spokojniejszy" model AF8 Cassini. Wyposażono go w silnik V8 o pojemności siedmiu litrów. Jednostka rozwija 550 KM, co przy masie wynoszącej zaledwie 1,2 tony pozwala na sprint do setki w 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna to 315 km/h, także samochód powinien zadowolić nawet tych bardzo wybrednych.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche | Zielone światło dla pierwszego elektrycznego samochodu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.