Nowy Chevrolet Silverado | Wielka premiera

Po salonie we Frankfurcie europejska branża motoryzacyjna wyraźnie zwolniła. To świetny czas, żeby sprawdzić, co dzieje się za Oceanem. A tam premiera zupełnie nowego Silverado

Nowy Chevrolet Camaro | Mustang ma się czego obawiać

Chevrolet Silverado i bliźniaczy GMC Sierra to bardzo ważne modele z perspektywy amerykańskiego rynku. Wystarczy wspomnieć, że obydwa znalazły się w ścisłej czołówce zeszłorocznych zestawień sprzedaży. Chevy nawet na drugim miejscu z wynikiem znacznie przekraczającym pół miliona sprzedanych egzemplarzy. Silverado musiał uznać wyższość tylko jednegoo pickupa, Forda F-150 (750 tysięcy sprzedanych aut). Co ciekawe, na trzecim miejscu również znalazł się pickup... Dodge Ram. Amerykańska miłość do pickupów to coś, czego w Europie raczej nie zrozumiemy. Teraz Silverado doczekał się zupełnie nowej generacji.

Używany Chevrolet klasy średniej już od...

Co do wyglądu nowego pickupa mamy po prostu do czynienia z klasycznym amerykańskim autem tego typu. Chevrolet Silverado to wielki samochód o muskularnej sylwetce. Przekaz projektantów jest jasny - Silverado nie boi się żadnego, nawet najcięższego zadania i poradzi sobie w najtrudniejszych warunkach.

Co drzemie pod maską tego kolosa? Te same jednostki co w poprzedniku. Najsłabsza jednostka to 4.3 V6 o mocy 285 KM i 414 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Kolejna na liście jest już 5,3-litrowa "V-ósemka" o mocy 355 KM i 520 Nm momentu. Rola topowego silnika przypadła w udziale innej "V-ósemce" - pojemność 6,2 litra, moc 420 KM i moment obrotowy 624 Nm.

We wnętrzu największą nowością jest nowoczesny siedmiocalowy ekran dotykowy nowego systemu multimedialnego z łącznością z siecią 4G, nawigacją i wbudowaną obsługą Apple CarPlay oraz Android Auto. Na pokładzie nie mogło oczywiście zabraknąć systemów wspomagających kierowcę podczas jazdy i parkowania (np. ostrzeganie o zbliżaniu się do przeszkody, automatyczne hamowanie w awaryjnych sytuacjach czy ostrzeganie o opuszczaniu pasa ruchu).

Za podstawową wersję Chevroleta Silverado Amerykanom przyjdzie zapłacić 27 850 dolarów, w przeliczeniu około 105 tysięcy złotych. Najdroższa wersja High Country Crew Cab z napędem 4x4 i najmocniejszym silnikiem kosztuje 53 835 dolarów, czyli 202 tysiące złotych.

Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery, ale można się spodziewać, że Chevrolet Silverado (rocznik modelowy 2016) powinien zacząć się pojawiać w amerykańskich salonach już pod koniec tego roku. Jak prezentuje się Silverado można zobaczyć na oficjalnym filmie promocyjnym:

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

CZYM JEŻDŻĄ AMERYKANIE? TOP 50

Chevrolet SilveradoChevrolet Silverado fot. Chevrolet | Chevrolet Silverado przed zmianami w 2015

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.