Volkswagen Sharan | Ceny w Polsce | Komfort w cenie

Nowy Volkswagen Sharan jest już dostępny u dealerów Volkswagena w naszym kraju. Chociaż nowy model ma bogatsze wyposażenie i zapewnia wyższy komfort jazdy oraz większe bezpieczeństwo podróżowania, to jego cena, wynosząca 114 190 zł, pozostała na poziomie ceny poprzedniego modelu

Nowy Volkswagen Caddy | Lubiana furgonetka z polskiej fabryki

W samochodzie stworzonym do pokonywania dalekich dystansów, a taki właśnie jest Sharan, szczególnie ważne są bogate wyposażenie i liczne systemy bezpieczeństwa. Nowy Sharan ma w wyposażeniu seryjnym np. nowoczesny system automatycznego hamowania po kolizji. Innym seryjnym elementem jest elektryczny hamulec postojowy z funkcją AutoHold ułatwiającą ruszanie autem na wzniesieniu. Bez dopłaty klienci dostaną także nową tapicerkę (w wersjach Trendline i Comfortline), zmienione wskaźniki, nowe tylne światła z diodami LED układającymi się w charakterystyczny kształt. Podróż umili na pewno standardowa, automatyczna 3-strefowa klimatyzacja Climatronic oraz nowe radio z kolorowym ekranem dotykowym.

Dzięki licznym systemom asystującym oraz poprawiającym komfort podróży, ten popularny rodzinny van znalazł się w gronie najbardziej zaawansowanych modeli swojego segmentu. Odczytywanie SMS-ów, bezpieczne wysyłanie wiadomości poprzez duży samochodowy ekran oraz doskonała nawigacja - wszystko to jest możliwe dzięki usłudze "Car Net", czyli mobilnym usługom internetowym Volkswagena.

Sharana wyposażono w modułowy system informacyjno-rozrywkowy (MIB) drugiej generacji, zapewniający doskonałe połączenie z Internetem. Volkswagena Sharana można również wyposażyć w funkcję "App Connect" będącą elementem systemu Car Net; dzięki "MirrorLink", "Android Auto" (Google) oraz "Car Play" (Apple) do nowego systemu multimedialnego auta można wgrać różne aplikacje i używać ich bezpiecznie za pośrednictwem dużego ekranu samochodowego. Usługi online Volkswagena skupione w "Guide & Inform" zapewniają ponadto dostęp do takich usług, jak najaktualniejsze informacje o korkach drogowych, wolnych miejscach na parkingu czy też do informacji o okolicznych stacjach benzynowych i obowiązujących na nich cenach paliw. Kolejną zaletą jest możliwość jednoczesnego podłączenia dwóch telefonów, np. do rozmów prywatnych i służbowych.

Volkswagen Sharan - Ogłoszenia

Poza tym do nowego Sharana można dokupić wiele nowych systemów asystujących - są wśród nich system Front Assist, obserwujący otoczenie wokół samochodu, asystent utrzymywania pasa ruchu "Lane Assist", system automatycznej regulacji odstępu od poprzedzającego auta ACC, asystent parkowania trzeciej generacji Park Assist (wspomagający wjazd i wyjazd z miejsca parkingowego) oraz czujnik Blind Spot, który podczas zmiany pasa ruchu ostrzega kierowcę o obecności pojazdu w tzw. martwym polu widzenia lusterek.

Sharana mogą napędzać jednostki wysokoprężne TDI lub benzynowe, również doładowane, TSI. Dwa silniki TSI mają 150 KM i 220 KM. Moc tego drugiego wzrosła o 20 KM. Silniki wysokoprężne są oferowane w trzech wersjach różniących się mocą: 115 KM, 150 KM (wzrost o 10 KM, dostępny także w modelach z napędem na cztery koła) oraz 184 KM (wzrost mocy o 7 KM). Wszystkie jednostki napędowe (za wyjątkiem silnika TDI osiągającego 85 kW) mogą współpracować z 6-biegową dwusprzęgłową przekładnią DSG z funkcją tzw. żeglowania, która sprzyja oszczędzaniu paliwa.

Cena podstawowa nowego Sharana z silnikiem 1.4 TSI wynosi 114 190 zł. W najprostszej wersji wyposażenia Trendline dostępny jest także wersja silnikowa 2.0 TDI o mocy 150 KM współpracująca z 6-biegową ręczną skrzynią biegów. Za taki egzemplarz trzeba będzie zapłacić 126 790 zł. W środkowej opcji wyposażenia Comfortline dostępne są już silniki 1.4 TSI i 2.0 TDI z DSG, a ich ceny wahają się od 121 690 zł do 144 490 zł. W najwyższym stopniu wyposażenia Highline pod maską będzie mógł znalazł się silnik 2.0 TSI i najmocniejsze 2.0 TDI z DSG za 161 090 zł. Dzięki programowi finansowania samochodów Easy Drive, nowym Sharanem można jeździć też już od 1142 zł miesięcznie.

Z cennika nowego Volkswagena Sharana wynika więc, że nie jest on ani najdroższym, ani najtańszym rodzinnym vanem. Konkurencyjny Ford Galaxy, który niedawno również zagościł na drogach w nowej odsłonie, jest z ceną podstawową 118 100 zł droższy. Tańsza alternatywa to również odświeżona Alhambra z palety Seata, której ceny zaczynają się od 103 500 zł. Klienci mogą zastanowić się także nad znacznie droższą Lancią Voyager (od 163 152 zł) lub Renault Espace (od 119 000 zł), które po zmianie wizerunku jest jednak bardziej crossoverem niż rodzinnym vanem.

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Sharan FL | Pierwsza jazda

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.