Clarkson zarobi ponad milion złotych tygodniowo

Jak się okazuje zwolnienie z pracy nie zawsze oznacza coś złego. Czasami, jak w przypadku Clarksona, można zbić na tym niezły majątek

Clarkson, Hammond i May w Amazonie | Pierwsze szczegóły

Po wyrzuceniu przez BBC z programu "Top Gear", Jeremy Clarkson wraz z dwójką kolegów przyjęli ofertę firmy Amazon, która posiada nie tylko największy na świecie sklep internetowy, ale i internetową platformę nadającą filmy czy programy. Teraz poznaliśmy stawki, za jakie Clarkson i spółka będą pracować dla amerykańskiego giganta.

Amazon wiąże duże nadzieje z trójką prezenterów i nowo powstałym programem. Tu budżetu nikt nie poskąpił. Jak donosi "The Telegraph" Clarkson zarobi miliony, a dokładniej 9,6 miliona funtów (niecałe 54 miliony zł, czyli nieco ponad milion złotych tygodniowo) za każdy rok prowadzenia programu. Tym samym Jeremy został najlepiej opłacanym prezenterem w angielskiej telewizji. James May i Richard Hammond też się nieźle obłowią. Każdy z nich co roku otrzyma przelew na około 7 milionów funtów (niecałe 41 mln złotych).

Amerykanie chcą zrobić wszystko, żeby nowy, jeszcze bezimienny, show stał się sukcesem na miarę Top Gear. Każdy odcinek będzie kosztować około 6 mln euro (25 milionów złotych). Dla porównania jeden odcinek Top Gear dysponował budżetem 1,4 mln euro (6 mln złotych), wliczając w to wynagrodzenie dla prowadzących.

Mimo takiego rozmachu nowy program raczej nie ma szansy powtórzyć sukces Top Gear. Był to najpopularniejszy program motoryzacyjny na świecie, który oglądało 350 milionów widzów.

Premiera nowego show będzie miała miejsce w 2016 roku.

Przeczytaj książki Jeremy'ego Clarksona i poznaj jego cięty język >>

ZOBACZ TAKŻE

Clarkson, Hammond i May znów w Polsce!

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.