Fiat Ducato 4x4 Expedition | Kamper na każde warunki

Fiat pochwalił się właśnie wyjątkową wersją Ducato. Popularny dostawczak przemienił się w kampera, i to w kampera, który nie boi się najtrudniejszych wyzwań

Wideo | Fiat 500X | Niebieska pigułka

Od dłuższego czasu motoryzacja żyje zbliżającymi się targami we Frankfurcie. Mamy dla Was ciekawostkę z innego niemieckiego miasta i dużo mniej znanych targów. Z okazji Caravan Salon 2015 w Dusseldorfie Fiat przyszykował specjalnego Ducato 4x4 Expedition. Jak przystało na imprezę dla miłośników przyczep kempingowych i kamperów, Ducato przemienił się w wygodnego kampera.

Używany Fiat Ducato - ogłoszenia

Za projekt odpowiada Fiat Professional, a za bazę dla 4x4 Expedition posłużył przedłużony Ducato Camper Van. Głównym zamysłem Włochów było stworzenie luksusowego kampera, który będzie się nadawał na najtrudniejsze wycieczki. Dlatego 4x4 Expedition ma napęd na cztery koła, specjalistyczne terenowe opony i w porównaniu ze zwykłą wersją został wyraźnie podniesiony. Na dachu zamontowano mocne LED-owe oświetlenie na wypadek, gdyby kierowca postanowił pokonywać bezdroża w całkowitych ciemnościach. Również na dachu znalazło się miejsce na wszystkie rzeczy potrzebne do jazdy w trudnym terenie: kanistry z paliwem, zapasowe koła czy łopatę.

Za napędzanie kampera Fiata odpowiada 2,3-litrowy silnik MultiJet II o mocy 150 KM. Na razie przedstawiciele włoskiej marki nawet się nie zająknęli o możliwości wejścia Ducato 4x4 Expedition do sprzedaży czy jego ewentualnej cenie. Możemy jednak się spodziewać, że jeżeli zainteresowanie będzie duże, to Fiat wypuści specjalną edycję Ducato.

ZOBACZ TAKŻE:

FIAT PANDA CROSS 4x4 | TEST | DROGA ZABAWKA

Fiat Panda Cross 4x4Fiat Panda Cross 4x4 fot. Michał Dek

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.