VW Golf Cabrio | Odświeżony i z silnikiem z GTI

Kabriolet to chyba najrzadziej spotykany model Golfa. Volkswagen właśnie postanowił go odmłodzić. Rocznik 2016 otrzyma bardziej sportowy wygląd i odświeżone wnętrze

Najtańsze i najdroższe kabriolety

W koncernie Volkswagena niektóre modele jak np. Golf Cabrio zbudowane są na wcześniejszych generacjach. W tym przypadku kabriolet oparty jest na Golfie VI. Modernizacja w  tym punkcie nic nie zmienia. Nowe są jedynie zderzaki, boczne listwy, wzór felg, sześć nowych kolorów nadwozia i możliwość zamówienia brezentowego dachu w kolorze czerwonym. Tyle nowości na zewnątrz. W środku jeszcze mniej nowości. Zmieniły się materiały na fotelach, jest nowe koło kierownicy.

Używany Golf w wersji Cabrio

Wszystkie wersje silnikowe kabrioletu spełniać będą normę Euro-6. Do wyboru są cztery silniki benzynowe i dwa diesle. Podstawowa jednostka napędowa 1,2 TSI osiąga moc 105 KM, nieco mocniejszy jest 1,4 TSI o dwóch zakresach mocy - 125 KM i 150 KM. Zupełnie nowy w ofercie będzie model 2.0 TSI z silnikiem o mocy 220 KM. Diesle mają dwa litry pojemności i moc 110 lub 150 KM.

Nowy model dostępny będzie od listopada. Ceny mają pozostać bez zmian. Obecnie najtańszy model (1,2 TSI) kosztuje co najmniej 93 590 zł.

ZOBACZ TAKŻE

Volkswagen Polo GTI | Test | Wbrew modzie

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.