Salon Frankfurt 2015 | Mercedes klasy S Cabrio | Otwarty na luksus

Na początku 2016 roku Mercedes wprowadzi na rynek klasę S w wersji cabrio. Niemcy pokazali pierwsze oficjalne zdjęcia nowego modelu

Mercedes S Klasa Coupe

Już od 2007 Mercedes planuje wprowadzenie dużego kabrioletu. Studyjny model Ocean Drive zaprezentowany na salonie w Detroit pokazywał jak może wyglądać otwarta wersja "eski". Czterodrzwiowa karoseria, cztery miejsca siedzące, miękki, brezentowy dach. Teraz ten pomysł przełoży się na model seryjny.

Użwany Mercedes z otwartym dachem

Ostatnia S-klasa w wersji kabrio oferowana była na początku lat 70. Teraz, po 45 latach powraca luksusowy kabriolet, który produkowany będzie w fabryce w Sindelfingen.

Duży brezentowy dach składany będzie za pomocą elektrycznych silników. Otwarcie ogromnego dachu zajmuje 20 sekund. Funkcja składania dostępna jest również w trakcie jazdy do prędkości 60 km/h. Linia dachu kabrioletu odpowiada tej z coupe.

W temacie napęd w kabriolecie wybierać można pomiędzy dwoma silnikami. Dostępny będzie model S500 z 4,7 litrowym bi-turbo o mocy 455 KM i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego i 9 biegową, automatyczną skrzynią biegów. Drugi i ostatnia jednostka napędowa ma 5,5 litra pojemności, 8 cylindrów, dwa turbdoładowania, 585 KM i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Automatyczna skrzynia biegów ma tu siedem przełożeń. To wersja AMG S63. Co ciekawe, egzemplarze z kierownicą po lewej stronie mogą być wyposażone w napęd na cztery koła. Dla tych co będą chcieli kierownice po prawej stronie ta opcja jest niedostępna. Napęd może być przenoszony wyłącznie na tylną oś.

Sprzedaż nowego modelu rozpoczyna się w grudniu. W salonach auto pojawi się wiosną 2016 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes-Maybach S 600 | Test | Możesz więcej?

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.