Mercedes Klasy R | Nowe miejsce produkcji

Zgodnie z umową między Mercedesem a AM General produkcja Klasy R została przeniesiona do fabryki w Indianie

Salon Nowy Jork 2015 | Mercedes GLE i Mercedes -AMG GLE 63 | ML po liftingu

Mercedes Klasy R nigdy nie miał łatwego życia. Gdzie się nie pojawił, to odnosił spektakularne porażki i nie mógł znaleźć dla siebie miejsca na rynku. Mercedes wycofał go i z Europy, i ze Stanów Zjednoczonych, ale jak się okazało model ten złapał drugi oddech w Chinach. W Państwie Środka to naprawdę popularny samochód, który przynosi Daimlerowi zadowalające zyski.

Dotąd Mercedes produkował ten model w swojej amerykańskiej fabryce w Alabamie. Teraz po podpisaniu porozumienia z AM General produkcja trafi do miejscowości Mishawaka, w Indianie (na zlecenie General Motors produkowano tam m.in. Hummera H2). To właśnie w Indianie będą powstawać auta z myślą o Chinach. Zakłady Mercedesa w Alabamie skupią się teraz na Stanach i modelach GLE, GLE Coupe oraz GLS.

A co z Klasą R? Na razie ograniczy się do chińskiego rynku. Jednak Mercedes w najbliższym czasie będzie musiał wprowadzić kolejną generację modelu. Wieść niesie, że Niemcy sondują rynek i rozważają podjęcie ponownej próby z Klasą R. Pożyjemy, zobaczymy.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes-Maybach S 600 | Okręt flagowy

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.