Kia | Sportowy model do 2020 roku

Koreańczycy zapowiedzieli, że ich pierwsze rasowe, sportowe auto powinno pojawić się w salonach do 2020 roku. Możemy spodziewać się ciekawego, szybkiego auta w rozsądnej cenie

Kia Picanto po liftingu | Ceny w Polsce

Jeden z szefów Kii (Paul Philpott z samego szczytu brytyjskiego oddziału marki) zapewnił, że Kia nie zapomina o swoim sportowym aucie. Co więcej, prace nad szybką Kią idą już pełną parą. Na razie Paul Philpott zdradził, że premiery możemy spodziewać się przed rokiem 2020, a auto, zgodnie z filozofią producenta, będzie przystępne cenowo.

Do premiery jeszcze mnóstwo czasu, więc Koreańczycy nie chwalą się żadnymi szczegółami. Wiemy tylko, na jakich dwóch modelach koncepcyjnych nowa Kia będzie się opierać. Przy projektowaniu inżynierowie spoglądają na Kie GT i GT4 Stinger.

Popularna Kia w świetnych cenach - sprawdź oferty

Kia GT (to jej zdjęcie zamieściliśmy na górze) to projekt pięknego, czteromiejscowego, sportowego sedana z napędem na tylną oś. Jak podkreślali twórcy konceptu "GT ma łączyć przeszłość, dawną stylistykę koreańskiej marki, z odważnym spojrzeniem w przyszłość". Z kolei drugi prototyp GT4 Stinger (jego zdjęciem kończymy) to wizja sportowego coupe 2+2. Tutaj znamy silnik, na który Koreańczycy się zdecydowali - to dwulitrowy, turbodoładowany benzyniak o mocy 315 KM.

Jak myślicie? Do którego z dwóch konceptów produkcyjna, sportowa Kia będzie bardziej podobna?

fot. KIAfot. KIA fot. KIA fot. KIA | GT4 Stinger, drugi koncept, który ma duży wpływ na zbliżające się sportowe auto

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Optima | Nowa generacja

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.