Lancia Delta Integrale | Jest szansa na powrót?

Lancia Delta Integrale - to samochód, który wywołuje dreszcz emocji w niejednym miłośniku motoryzacji. Piękne włoskie auto zasłynęło głównie ze świetnych występów na rajdowych odcinkach specjalnych. Czy powrót legendarnej Delty Integrale mógłby uratować podupadającą markę?

Drugie życie Lancii Stratos | Galeria

Lancia to marka o dwóch twarzach. Włosi w swojej historii mają kilka znakomitych i niepowtarzalnych samochodów. Niektórzy słysząc tę nazwę od razu mają przed oczami takie modele, jak słynne Lancia Stratos i Lancia Delta Integrale. Auta Lancii zapisały się złotymi zgłoskami w historii motorsportu, a ich duch wciąż unosi się nad rajdowymi odcinkami specjalnymi.

Jednak od dłuższego czasu Lancia zmaga się z naprawdę poważnymi problemami. Najnowsze modele (Delta, Flavia, Thema czy Ypsilon) nie dość, że zatraciły gdzieś duszę legendarnych przodków, to jeszcze nie mogą znaleźć dla siebie miejsca w nowej rzeczywistości. Wyniki sprzedaży włoskiej marki są zadowalające jedynie w ojczyźnie, na pozostałych rynkach samochody Lancii bardzo często trafiają do zestawień najsłabiej sprzedających się aut w swoich segmentach. Coraz częściej słyszymy o planach likwidacji marki... Czy wskrzeszenie kultowej Lancii Delty Integrale mogłoby postawić Lancię na nogi?

Lancia Delta - najlepsze oferty na rynku wtórnym

Coraz więcej osób w samym sercu Fiat Chrysler Automobiles zaczyna sugerować taki ruch. Wielu zwraca uwagę, że w przypadku zawieszenia działalności Lancii, koncern straciłby samochód o wielkim potencjale. Sentyment do Delty Integrale wciąż jest bardzo silny i na nowo zaprojektowana, prawdziwa Delta mogłaby zdobyć serca wielu kierowców. Szkoda byłoby rezygnować z auta, które swego czasu zdominowało rajdy (49 zwycięstw w rajdach i mistrzostwo świata w kategorii producentów sześć lat z rzędu).

Czerwone światło dla ewentualnego projektu może zapalić szef FCA Sergio Marchionne. Nie jest tajemnicą, że szef wszystkich szefów skupia się przede wszystkim na Alfie Romeo, a sportowa Lancia Delta mogłaby wywołać tylko niepotrzebne zamieszanie i odciągnąć klientów od nowych modeli Alfy. Jaka będzie przyszłość Lancii zobaczymy w ciągu najbliższych lat.

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo Giulietta | Prezentacja modelu

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.