Wörthersee 2015 | VW Golf GTI Clubsport | Najmocniejszy

Podczas zlotu Wörthersee Volkswagen pokaże model Clubsport. To zapowiedź mocniejszego Golfa GTI

Volkswagen Golf GTD Variant | Rodzinne Gran Turismo

Wörthersee to przede wszystkim spotkanie miłośników GTI. W tym roku nie może zabraknąć premiery związanej z kultową wersją sportowego Golfa.

Nazywa się GTI Clubsport i będzie najmocniejszym seryjnym Golfem oznaczonym trzema charakterystycznymi literkami. Napęd przejęto niemal bez zmian z modelu Scirocco R sprzed liftingu. Dwulitrowy silnik 2.0 TFSI generuje 265 KM mocy przekazywanych na przednią oś. Volkswagen na nowo podszedł do stylistyki przedniego zderzaka, także koła wyglądają, jakby powstały specjalnie dla tego modelu.

Nie ma informacji, czy GTI Clubsport wejdzie choćby do krótkoseryjnej produkcji, czy pozostanie jedynie egzemplarzem wystawowym. Za włączeniem go do oferty przekonuje zastosowanie seryjnego układu napędowego oraz konkurencja oferująca hot-hatche z przednim napędem o mocy ok. 260-280 KM.

Przypomnijmy, że niedawno Volkswagen potwierdził, że zamierza rozpocząć produkcję seryjną Golfa R 400 z silnikiem właśnie o takiej mocy. To, że Golf GTI oraz Golf R będą wyraźnie mocniejsze jest oczywiste. Pytanie czy Volkswagen będzie czekał z ich premierą do kolejnej generacji Golfa, czy wzmocni modele obecnej "siódemki".

ZOBACZ TAKŻE:

Volkswagen Golf R | Nowa wersja będzie miała ponad 400 KM!

Materiały partnerów

zobacz wybrane produkty

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.