Salon Szanghaj 2015 | Volvo S60L T6 Twin Engine | Długa nazwa hybrydy

Dla każdego coś innego. Po debiucie hybrydowego V60 D5 Twin Engine przyszła pora na S60L T6 Twin Engine. To odpowiedź na specyfikę rynków pozaeuropejskich

Volvo V60 D5 Twin Engine | Nowa hybryda

Europa Dieslem stoi. Mimo niedawnych "odkryć", że silniki Diesla są o wiele bardziej szkodliwe od zasilanych benzyną, to klientów będzie trudno przestawić z powrotem na zapłon iskrowy. Wersje wysokoprężne są wyjątkowo popularne mimo wysokich cen oleju napędowego i coraz wyższych kosztów ich eksploatacji. Dlatego hybryda Volvo na rynek europejski oparta jest na silniku Diesla.

To, co sprawdza się w Europie zupełnie nie przyjmuje się poza jej granicami. Reszta świata woli auta osobowe z silnikami benzynowymi, a już zwłaszcza Amerykanie, czy Chińczycy. Z myślą o tych ostatnich Volvo zaprezentuje w Szanghaju kolejną hybrydę, tym razem opartą o silnik benzynowy. Nadwozie jest przedłużone, co można poznać po wyglądzie, lub po dodatkowej literce L w nazwie. Wszak dodatkowa przestrzeń dla pasażerów tylnej kanapy to jeden z najważniejszych wyznaczników luksusu na tamtejszym rynku.

Silnik benzynowy ma dwa litry pojemności i dzięki doładowaniu osiąga 238 KM mocy i 350 Nm momentu. Współpracuje z motorem elektrycznym i mocy 68 KM i momencie 200 Nm. Łącznie auto dysponuje mocą 306 KM, co powinno okazać się wystarczający, by jego kierowcy nie czuli się zawiedzeni. Dodatkową zaletą jest możliwość pokonania 53 km w trybie czysto elektrycznym, na co pozwalają akumulatory litowo-jonowe o pojemności 11,2 kWh. T6 Twin Engine to hybryda typu plug-in, czyli można ją ładować z gniazdka domowego.

Volvo V60 | Znajdź okazję - Ogłoszenia

Volvo S60L T6 Twin Engine ma być produkowany w fabryce Volvo w Chinach. Firma liczy na duże zainteresowanie ze strony klientów, jako że samochody hybrydowe i elektryczne korzystają z licznych przywilejów w Państwie Środka, zwłaszcza w dużych aglomeracjach.

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo XC90 T8 | 400-konna hybryda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.