Motor Show Poznań 2015 | McLaren 650S | Debiut w Polsce

Na stoisku Moto.pl i Autotrader.pl w Poznaniu swój polski debiut ma angielski producent supresamochodów, marka McLaren

McLaren 650S Le Mans | Ku czci LeMans

Moto.pl zaczyna specjalizować się w ściąganiu do Polski samochodów, których wcześniej nikt oficjalnie nie sprowadzał. Podczas Motor Show Poznań 2013, dzięki staraniom naszej redakcji, polska publiczność po raz pierwszy miała okazję zobaczyć na własne oczy samochody marki Wiesmann .

W tym roku mamy dla was jeszcze większą niespodziankę. Na naszym stoisku, zlokalizowanym w łączniku pomiędzy halami 5 i 5A, możecie zobaczyć najnowsze "cudeńka" ze stajni McLarena. Marka, znana z udziałów w wyścigach Formuły 1, dziś jest uznanym producentem supersamochodów. Na stoisku znajdziecie dwa modele: pomarańczowego 650S Coupe i białego 650S Spider.

Pod maską 650S Coupe znalazł się podwójnie doładowany silnik V8 o mocy 3,8 litra, którego moc (jak sama nazwa wskazuje) wynosi 650 KM oraz 678 Nm momentu obrotowego. W połączeniu z 7-biegową automatyczną skrzynią SSG, nowy McLaren katapultuje się od 0 do 100 km/h w 3 sekundy a 200 km/h pojawia się na liczniku po nieco ponad ośmiu sekundach. Maksymalna prędkość wynosi 333 km/h.

Wersja 650S Spider dysponuje tym samym silnikiem i zapewnia bardzo podobne osiągi. Różnicę stanowi czas rozpędzania się od 0 do 200 km/h, który jest o 0,2 sekundy gorszy. Waga samochodu wzrosła zaledwie o 40 kg względem Coupe i wynosi 1370 kg.

Jeśli jesteście ciekawi, jak prezentuje się McLaren na tle konkurencji, to w drugiej części naszego stoiska czekają na Was włoskie bolidy. Wystarczy się odwrócić, by porównać żółte Ferrari z pomarańczowym "anglikiem".

MeonMeon Meon

Ekrany LED obecne na stoisku Moto.pl zapewnia Meon.pl

ZOBACZ TAKŻE:

Salon Genewa 2015 | McLaren 675LT | Długi ogon

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.