Jeep | 7 konceptów na Moab Easter Jeep Safari

Z okazji tegorocznej edycji Moab Easter Jeep Safari amerykańska marka znana z budowania aut terenowych pokazała siedem modeli koncepcyjnych

Salon Detroit 2015 | Ram Rebel 1500 | Chcę być groźny

Jeep Chief : inspirowany pierwszym modelem Cherokee z 1974 roku, a wykonany w stylu "serferskim" zachodniego wybrzeża. Chief bazuje na Wranglerze i jest napędzany silnikiem 3.6 V6 Pentastar.

Jeep Staff Car : Wrangler Unlimited stał się podstawa dla prototypu Staff Car. Odwołuje się on do wojskowego Willisa z czasów wojny, oczywiście w malowaniu pustynnym. Na pokładzie nie zabrakło wyposażenia typu "survival" znanymi ze słynnego poprzednika.

Jeep Wrangler Africa : także w tym przypadku mamy do czynienia z klasyczną terenówką z nadwoziem kombi. Zastanawia jedynie zadziwiające podobieństwo tylnej części nadwozia do Toyoty Land Cruiser J40.

Jeep Wrangler Red Rock Responder : auto wygląda jak cywilne auto inspirowane szybkimi rajdami terenowymi. Otwarta paka o wysokich burtach przystosowana jest np. do przewozu zapasowych kół, czy sprzętu wyprawowego.

Jeep Grand Cherokee Overlander : bazujący na najdroższym i najwygodniejszym modelu Jeepa Overlander oferuje atrakcyjny wygląd oraz namiot w boksie dachowym do nocowania w miejscach, gdzie nie ma pięciogwiazdkowych hoteli.

Pozostałe dwa koncepty, czyli Jeep Renegade Desert Hawk i Jeep Cherokee Canyon Trail to nośniki akcesoriów fabrycznych dostarczanych przez nadwornego tunera, firmę Mopar.

ZOBACZ TAKŻE:

Dodge Challenger Hellcat | Kupisz go u Geigera

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.