Salon Nowy Jork 2015 | Kia Optima | Nowa generacja

Historia lubi się powtarzać. Obecna Kia Optima została zaprezentowana pięć lat temu w Nowym Jorku. Teraz w tym samym miejscu zadebiutowała jej kolejna odsłona

Kia Optima po liftingu | Znamy ceny

Kia Optima stała się jednym z tych modeli, dzięki którym koreańska marka umocniła swoją pozycję za Oceanem. Atrakcyjny sedan z segmentu D był markowym bestsellerem w USA. W Europie Optimę również przyjęto z entuzjazmem. Koreańczycy zamierzają kontynuować dobrą passę, czy im się to uda?

Używana Kia Optima - ogłoszenia

Nowa Optima również została zaprojektowana pod kierownictwem głównego stylisty Petera Schreyera, który już od ponad dwóch lat pełni również funkcję prezydenta Kia Motors. Według założeń ma to by samochód funkcjonalny o sportowym zacięciu. Auto nieco urosło, rozstaw osi wydłużono do 2805 mm (+10 mm), a nadwozie poszerzono do 1860 mm (+25 mm). Większe wymiary sprawiły, że kabina jest przestronniejsza i bardziej komfortowa, większą pojemność ma także bagażnik. Kia podkreśla, ze wykończenie nowej Optimy będzie stać na bardzo wysokim poziomie.

Poza wyższym komfortem, zaletą nowej konstrukcji ma być lepsze prowadzenie. Zastosowana płyta podłogowa jest lżejsza i sztywniejsza, a układ kierowniczy precyzyjniejszy. W rezultacie poprawie uległa stabilność pojazdu przy wyższych prędkościach. Gama jednostek napędowych będzie bogatsza niż obecnie. Dotychczasowe silniki poddano modernizacji, dzięki czemu mają być oszczędniejsze i dynamiczniejsze. Szczegółowych danych możemy spodziewać się w drugim kwartale tego roku.

Ponadto w ofercie będzie więcej opcji wyposażenia. Optima będzie mogła posiadać m.in. monitor otoczenia 360 stopni, inteligentny tempomat, monitor martwych pół widzenia kierowcy, detektor ruchu przecinającego drogę cofania oraz system autonomicznego hamowania awaryjnego, który w pewnych sytuacjach całkowicie zatrzymuje pojazd by uniknąć kolizji lub przynajmniej zmniejszyć jej skutki. Po raz pierwszy dostępne będą również bi-ksenonowe reflektory z funkcją dynamicznego doświetlania zakrętów i system automatycznych świateł drogowych.

Nowa Kia Optima w wersji sedan trafi do polskich salonów pod koniec 2015 roku. Tak jak dotychczas, Optima z przeznaczeniem na europejskie rynki będzie produkowana w koreańskim fabryce w Hwasung.

ZOBACZ TAKŻE:

Kia Optima 2.0 XL | Test | Made in Korea

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.