Opel Adam 1.4 EcoTEC SLAM | Test długodystansowy cz. I | Bo liczy się styl

W naszym redakcyjnym garażu zagościło nowe auto. Gdy wjechało do niego po raz pierwszy część naszych samochodów popatrzyła z zazdrością, a inne z politowaniem. Tak samo na Opla Adama reagują ludzie na ulicy. Sprawdzimy którzy z nich ma rację

Opel Adam od 42 900 zł

Opel Adam to auto, którego w palecie tej marki niewątpliwie brakowało. Powodem nie jest bynajmniej brak małego popularnego samochodu, bo taki stanowi Corsa, ale w czasie, w którym Adam debiutował Opel był producentem lekko mówiąc pozbawionym oryginalności. Nie zrozumcie mnie źle, bo Astra, Insignia czy Cascada to zdecydowanie ładne auta, ale nie wyróżniały marki z szaro-miejskiego tłumu. Z tym zadaniem wkroczył na rynek właśnie model Adam.

Mały, kolorowy, wyrazisty i robiący zamieszanie. Budzący kontrowersje? Też. Te zaczynają się już na początku, gdy tylko słyszymy nazwę. Adam? Dlaczego Adam, a nie np. Marcin czy może Ewa? Oczywiście nazwa pochodzi od imienia założyciela marki - Adama Opla, ale ten argument do wszystkich nie przemawia. Ciężko jest sobie wyobrazić dorosłego mężczyznę, który chwali się kolegom: Kupiłem nowe auto? Jakie? Adama... Zalega cisza. Czy słusznie? To też sprawdzimy w trakcie naszego długodystansowego testu.

Samochód: Opel Adam 1.4 EcoTEC SLAM Aktualny przebieg: 8600 km Problemy: brak Powód testu: Jaki na prawdę jest Opel Adam?

Konfigurator nowego Opla pełen jest tajemniczych nazw wersji i akcesoriów. "White My Fire", "Red 'n' Roll" czy "Bi-color". Wszystkie oznaczają w jakimś stopniu poziom indywidualizacji nadwozia lub wnętrza. "Lista płac" naszego Adama w najbogatszej wersji SLAM również pełna jest takich nazw i dodatków. W najbliższym czasie wytłumaczymy Wam co one oznaczają i zastanowimy się czy warto w nie inwestować.

W miejską dżunglę ruszamy Adamem z silnikiem 1.4 o mocy 100 KM. Klasyczna konstrukcja, bez turbo i różnych udziwnień. W sumie nie pasuje to do nowatorskiego stylu Adama, ale może okazać się idealnym rozwiązaniem. Wąskie uliczki dużych miast to chleb powszedni dla małego Opla. Czy na pewno? Jedziemy to sprawdzić. Śmiech różnego pokroju macho w wielkich SUV-ach na razie nas nie interesuje. Wolimy spoglądać na uśmiech pięknych kobiet.

Opel Adam 1.4 EcoTEC SLAM | Kompendium

*zużycie paliwa w trybie mieszanym mierzymy na ustalonej przez nas trasie testowej

ZOBACZ TAKŻE:

Trzycylindrowy silnik Opla | 1.0 SIDI Turbo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.