Salon Genewa 2015 | Premiery Subaru | Dwa nowe modele

W tym roku Subaru wprowadza do europejskiej oferty dwa zupełnie nowe modele. Obydwa zadebiutują oficjalnie podczas salonu genewskiego

Nowe Subaru Outback | Ceny w Polsce

Pierwszą tegoroczną premierą jest zupełnie nowy Outback. Znamy już polski cennik, który Subaru nadal podaje w euro, ale pierwsze auta dotrą do nas w marcu. To dlatego, że oficjalna premiera ma się odbyć w Genewie.

Gama jednostek napędowych składa się z dwóch silników w układzie bokser: benzynowego 2.5i (generuje 175 KM mocy i 235 Nm momentu obr.) oraz wysokoprężnego 2.0D (150 KM i 350 Nm). Turbodiesel oferowany jest z ręczną skrzynią biegów lub bezstopniową przekładnią CVT, benzyniak tylko z CVT. Oba warianty są oczywiście wyposażone w stały napęd wszystkich kół.

Niedługo przedstawimy wrażenia z jazd tym dużym terenowym kombi.

Levorg w Europie

Niespodzianką jest planowana premiera modelu Levorg w europejskiej specyfikacji. Jest to kombi bazujące na modelach Impreza i WRX, z tym ostatnim dzieli wspólny wygląd przedniej części nadwozia. Mierzy 4,69 m długości, 1,78 m szerokości i 1,485 m wysokości.

Subaru Impreza kombi - Ogłoszenia

W swojej ojczyźnie zadebiutował rok temu z dwoma jednostkami napędowymi do wyboru. Pierwsza to 1.6 DIT (Direct Injection Turbo) osiągający 170 KM mocy i 250 Nm momentu obrotowego. Druga to 2.0 DIT o mocy 300 KM i momencie wynoszącym 400 Nm. Oba silniki współpracują ze skrzynią bezstopniową CVT nazywaną Lineartronic Sport , przekazującą napęd na obie osie poprzez symetryczny układ AWD. Czy zobaczymy je w wersji europejskiej dowiemy się w Genewie.

Boxer Diesel z CVT

Nowością w europejskiej ofercie Subaru jest możliwość zamówienia silnika wysokoprężnego 2.0D, zwanego też Boxer Diesel, ze skrzynią bezstopniową CVT. Oprócz wspomnianego Outbacka taka opcja będzie dostępna też w Foresterze.

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru Levorg coraz bliżej | Wideo

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.