Wideo | Toyota Alphard | Klasa V po japońsku

Wygląda jakby ktoś pozbawił ją nosa, ale Japończykom najwyraźniej to nie przeszkadza. Nowa Toyota Alphard to azjatycka definicja luksusowego minibusa

Za co kochamy japońską motoryzację

Pierwsze dwie generacje Toyoty Alphard z 2002 i 2008 roku wyglądały wyjątkowo atrakcyjnie, przynajmniej na tle najnowszej odsłony japońskiego minibusa. Europejscy esteci nie będą jednak cierpieć, gdyż Toyota nie zamierza oferować tego modelu na Starym Kontynencie. Oprócz Japonii model trafi na wybrane rynki azjatyckie oraz na Bliski Wschód. Tam specyficzny przód z bogato zdobionym grillem z pewnością się spodoba.

Toyota Verso - Ogłoszenia

To, co zwróciło naszą uwagę to poziom wyposażenia oferowany w tym modelu. Już w podstawowej wersji fotele ustawione w trzech rzędach wyglądają na wygodne i wyposażone są w podłokietniki. Jeśli to za mało, wyższa wersja oferuje luksusowe fotele niczym z klasy biznes. Posiadają one rozkładane podnóżki, a w drugim rzędzie można skorzystać z podręcznych stolików. Fotele trzeciego rzędu można złożyć na "burty" uzyskując sporą przestrzeń bagażową. W wyposażeniu nie zabrakło elektrycznie przesuwanych drzwi, systemu parkowania dającymi widok z kamer wokół auta, czy szeregu systemów bezpieczeństwa, w tym zapobiegającego kolizjom przy małych prędkościach.

Subaru Forester STI tS | Zapowiedź premiery

Klienci będą mogli wybierać spośród trzech rodzajów napędu. Pierwszy to silnik spalinowy o pojemności 2,5 litra, drugi to potężne V6 o pojemności 3,5 litra, a trzeci to hybryda wykorzystującą silnik spalinowy o pojemności 2,5 litra pracujący w cyklu Atkinsona. Wszystkie jednostki współpracują z sekwencyjnymi skrzyniami biegów Shiftmatic. Standardowo moc przekazywana jest na przednią oś, ale w ofercie znajdują się modele V6 3.5 z napędem 4x4.

Jeśli chcecie bliżej poznać tę egzotyczną Toyotę i sprawdzić, czy rzeczywiście jest japońskim odpowiednikiem Mercedesa Klasy V , to zapraszamy do obejrzenia filmów promocyjnych pokazujących Alpharda z (bardzo) bliska.

Zobacz wideo
Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Azjaci potrafią zaszaleć | Oryginalne auta japońskich i koreańskich marek | Cz. I

Azjaci potrafią zaszaleć | Oryginalne auta japońskich i koreańskich marek cz. II

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.