Salon Detroit 2015 | Mercedes C 350 Plug-In Hybrid | Z wtyczką

Gama modelowa nowej Klasy C powiększy się o kolejną wariant, tym razem C 350 Plug-In Hybrid. Auto zadebiutowało na targach w Detroit, w salonach sprzedaży będzie dostępne od marca

Volvo V60 Plug-in Hybrid | Test | Diesel z wtyczką

Nowa, już druga po C 300 BlueTEC Hybrid, hybrydowa odmiana Klasy C wyposażona w napęd z możliwością zewnętrznego ładowania. To drugi po flagowym S 500 Plug-In Hybrid model tego typu w gamie Mercedesa.

Mercedes Klasy C - ogłoszenia

Do napędu wykorzystywane są czterocylindrowa, turbodoładowana jednostka benzynowa o pojemności dwóch litrów (generuje 211 KM mocy i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego) oraz silnik elektryczny (osiąga 60 kW/82 KM i 340 Nm). Łączna moc tego tandemu wynosi 205 kW (279 KM), a maksymalny moment obrotowy aż 600 Nm. z układem współpracuje siedmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów 7G-Tronic Plus.

Osiągi robią wrażenie. Sedan przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 5,9 sekundy i rozwija prędkość maksymalną 250 km/h, a kombi osiąga "setkę" w 6,2 sekundy. W tym przypadku w parze z wysoką dynamiką idzie niskie spalanie. Wyłacznie na napędzie elektrycznym Mercedes C 350 Plug-In Hybrid może przejechać do 31 km. Według danych producenta zużycie paliwa na dystansie pierwszych 100 km wynosi zaledwie 2,1 litra. Po wyczerpaniu baterii będzie wyższe.

Akumulatory można naładować z domowego gniazdka w ciągu około 2-3 godzin lub z tzw. wallboxa w ciągu 1 godziny i 45 minut (230 V, 16 A, 3,7 kW). Z powodu ich obecności bagażnik zmalał do 335 litrów w sedanie oraz 350 litrów w kombi. Hybrydowa Klasa C jest standardowo wyposażona w zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC oraz sterowaną drogą internetową wstępną wentylację kabiny (Pre-Entry Climate Control).

"Plug-In Hybrid to inwestycja w przyszłość Mercedes-Benz. Nowy wariant Klasy C w udany sposób łączy maksymalną wydajność paliwową ze sportowymi osiągami. Do 2017 roku wprowadzimy na rynek 10 nowych modeli Plug-In Hybrid" - powiedział prof. Thomas Weber, Czonek Zarządu Daimler AG odpowiedzialny za badania i rozwój osobowych Mercedesów.

Mercedes C 350 Plug-In Hybrid będzie oferowany w obu wersjach nadwoziowych - sedan i kombi. Ceny poznamy bliżej premiery rynkowej.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes C200 | Test | Musi się udać!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.