Hybryda jako auto zastępcze | Rewolucja na rynku

300 hybrydowych samochodów Toyota Auris trafi do partnerskich wypożyczalni aut PZU w całym kraju. Tym samym ubezpieczyciel stworzy pierwszą tego typu flotę pojazdów zastępczych w Polsce

Azjaci potrafią zaszaleć | Oryginalne auta japońskich i koreańskich marek

PZU to kolejna firma w naszym kraju, która zdecydowała się na flotę pojazdów z napędem hybrydowym. W tym przypadku taki wybór ma przynieść firmie oszczędności, dzięki niższym kosztom utrzymania samochodów, a klientom umożliwić tańszą i bardziej komfortową jazdę.

Sprawdź oferty specjalne na nowe Toyoty

Hybrydowe Toyoty Auris są częścią programu, w ramach którego z grona zaufanych partnerów ubezpieczyciel zamierza utworzyć sieć partnerskich wypożyczalni. Pozwoli to na wstępne uregulowanie rynku, a więc niższe stawki wynajmu auta zastępczego, które w większości przypadków pokrywa ubezpieczyciel w czasie naprawy uszkodzonego pojazdu klienta. Dobowa stawka wynajmu nie powinna przekroczyć 100 zł netto. Do tej pory z powodu nieuczciwego zawyżania stawek przez niektóre wypożyczalnie zapewnienie auta zastępczego było dwu- lub nawet trzykrotnie droższe, co ma z kolei wpływ na wysokość składki OC.

Nowa flota PZU to największa hybrydowa flota w Polsce, a jednocześnie największa jednorazowa sprzedaż takich aut przez Toyota Motor Poland. Model Auris Hybrid jest wyposażony w benzynowy silnik o pojemności 1,8 litra oraz silnik elektryczny, zasilany energią pochodzącą z akumulatorów niklowo-metalowych. Układ napędowy współpracuje z automatyczną, bezstopniową skrzynią biegów E-CVT.

"To pionierski projekt, który wyprzedza powszechnie stosowane standardy rynkowe. Zgodnie ze strategią PZU 2.0 chcemy być najbardziej zorientowaną na klienta firmą ubezpieczeniową w naszym regionie. Chcemy być pionierem i strażnikiem rynku, który wyznacza wysokie standardy. Stawiamy na nowatorskie rozwiązania. W tym roku jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy bezpośrednią likwidację szkód, monitorujemy i podnosimy poziom satysfakcji z likwidacji szkód, wprowadzamy produkty, które dają klientom realną korzyść. Teraz zainwestowaliśmy w innowacyjne i wyjątkowo ekonomiczne w eksploatacji auta hybrydowe" - mówi Andrzej Klesyk, prezes PZU.

Pierwsze 120 samochodów przekazano 22 października. Druga transza, składająca się ze 180 aut, trafi do partnerskich wypożyczalni PZU na przełomie listopada i grudnia.

"Samochody z napędem hybrydowym przyniosą nie tylko korzyści firmie, ale i klientom wypożyczalni. Najniższe koszty utrzymania takich pojazdów oznaczają oszczędności dla właściciela floty, a ich rekordowo niskie zużycie paliwa daje także realne korzyści użytkownikom. Do tego hybrydowe Aurisy wyróżniają się komfortem, cichą i płynną pracą napędu oraz standardową automatyczną skrzynią biegów, co na pewno docenią klienci korzystający z samochodu zastępczego PZU" - mówi Jacek Pawlak, prezes Toyota Motor Poland.

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota Fuel Cell Sedan | Wodorowa Toyota już w 2015 r.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.