Salon Paryż 2014 | Mercedes Klasy B po liftingu

Po trzech latach od debiutu drugiej generacji, Mercedes poddał Klasę B modernizacji. Światowa premiera rodzinnego modelu marki nastąpi na początku października podczas salonu samochodowego w Paryżu

Mercedes GLA 200 CDI 4Matic | Test | Wysokie A

Nową Klasę B najłatwiej rozpoznać z przodu, a to za sprawą przestylizowanego zderzaka, szerokiego wlotu powietrza przedzielonego dwiema listwami i zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej. Opcjonalnie samochód może zostać wyposażony w reflektory LED High Performance (z wyjątkiem odmiany Electric Drive oraz Natural Gas Drive).

Zmiany zaszły również we wnętrzu. Nowymi elementami są wolnostojący ekran o większej przekątnej (do 8 cali) czy stylowe oznaczenia wskaźników. Po modernizacji klient ma większe możliwości jego personalizacji kabiny. Podróżujący mają do wyboru 12 odcieni oświetlenia kabiny.

W ofercie pojawią się również nowe linie wyposażenia. Mercedes-Benz dostosował gamę wyposażenia do innych kompaktowych modeli. Oferta Klasy B obejmuje teraz trzy zróżnicowane linie stylistyczne i wyposażeniowe: Style, Urban oraz AMG Line, a także dodatkowe pakiety opcji (Night, Exclusive i AMG Exclusive).

Używany Mercedes Klasy B - ogłoszenia

Przy okazji liftingu systemy bezpieczeństwa w Klasie B zostały wzbogacone o nowe funkcje.Collision Prevention Assist Plus poszerza możliwości układu Collision Prevention Assist o częściowo autonomiczne hamowanie w celu ograniczenia ryzyka kolizji polegającej na najechaniu na tył poprzedzającego pojazdu. Także standardowy Attention Assist potrafi więcej: działa teraz w większym zakresie prędkości (60-200 km/h), a o stanie koncentracji informuje kierowcę za pośrednictwem wskaźnika o pięciostopniowej skali.

Na pokładzie Klasy B debiutuje nowa generacja telematyki - bardziej intuicyjna w obsłudze, atrakcyjniejsza dla oka i korzystająca z powiększonego wyświetlacza. Użytkownik samochodu ma również dostęp do usług "Mercedes connect me", obejmujących np. pomoc w razie awarii czy zarządzanie przeglądami. Jeśli dojdzie do wypadku, system automatycznie połączy się z centrum alarmowym Mercedes-Benz i przekaże odpowiednim służbom informacje o lokalizacji auta oraz stopniu jego uszkodzeń. W rezultacie mogą one zareagować bezzwłocznie. System można także uruchomić ręcznie. Funkcja zdalnego sterowania - Remote Online - pozwala kierowcy łączyć się z Klasą B z dowolnego miejsca i o dowolnej porze za pośrednictwem platformy internetowej connect.mercedes.me, na przykład by sprawdzić poziom paliwa w zbiorniku lub - w przypadku wariantu Electric Drive - z wyprzedzeniem uruchomić klimatyzację albo ogrzewanie.

Samochód będzie oferowany z czterema silnikami benzynowymi, czterema jednostkami wysokoprężnymi i w dwóch wersjach z zasilaniem alternatywnym (B 200 Natural Gas Drive na gaz ziemny oraz elektryczna Klasa B Electric Drive). W oszczędnym modelu B 200 CDI 4MATIC debiutuje napęd na obie osie, wcześniej zarezerwowany tylko dla mocniejszej wersji. W sumie oferta obejmuje teraz cztery warianty czteronapędowe

Sprzedaż odświeżonego Mercedesa Klasy B rozpocznie się już 12 września. Pierwsze auta będą dostępne u dilerów pod koniec listopada. Na rynku niemieckim ceny modelu zaczynają się od 27 102 euro za wersję B 180.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes AMG GT | 911 ma nowego rywala

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.