Smart fortwo i forfour | Ceny w Polsce

Dwa nowe Smarty zostały niedawno zaprezentowane w Berlinie. Teraz poznaliśmy ich ceny

Smart forjeremy - pierwszy Smart ze skrzydełkami

Startują one od 46 600 zł, zaś model forfour kosztuje od 47 400 zł - oba wyposażono w 61-konny silnik benzynowy i manualną skrzynią biegów. Pierwsze egzemplarze nowego smarta z silnikiem 71 KM trafią do klientów 22 listopada br. Odmiany z topową jednostką turbo o mocy 90 KM dołączą do nich w grudniu, a z dwusprzęgłową przekładnią twinamic - wiosną przyszłego roku.

Już bazowa wersja smarta fortwo i forfour dysponuje kompleksowym wyposażeniem z zakresu bezpieczeństwa i komfortu. Jego lista obejmuje m.in.: LED-owe światła do jazdy dziennej, zdalnie sterowany centralny zamek, immobilizer, tempomat z ogranicznikiem prędkości, wskaźnik temperatury zewnętrznej z funkcją ostrzegania przed mrozem, monochromatyczny wyświetlacz LCD na panelu wskaźników oraz elektrycznie sterowane szyby przednie. Trzy linie wyposażenia: passion, prime i proxy

Passion, prime i proxy - tak nazywają się trzy linie wyposażenia, pozwalające nadać nowemu smartowi indywidualny, dizajnesrki charakter. Oto krótki opis każdej z nich:

Linia passion występuje z dwiema kombinacjami kolorów wnętrza: czarną i pomarańczową oraz czarną i białą. Jej wyposażenie obejmuje wielofunkcyjną, obszytą skórą kierownicę, panel wskaźników z 3,5-calowym wyświetlaczem TFT oraz układ kierowniczy Direct-Steer o zmiennym przełożeniu. Dopłata do modelu bazowego wynosi tu 5 800 zł (w przypadku obu modeli).

Linia prime to propozycja elegancka i klasyczna. Jej nabywca otrzymuje m.in. czarną, skórzaną tapicerkę z kontrastującymi, białymi przeszyciami, wielofunkcyjną kierownicę oraz dźwignię zmiany biegów obszyte skórą, wspomniany już układ Direct-Steer, a także system monitorowania pasa ruchu Lane Keeping Assist i podgrzewane przednie fotele. Dopłata do modelu bazowego: 6 985 zł/8 592 zł (fortwo/forfour).

Sprawdź ceny używanego Smarta

Linia proxy - jej znaki szczególne to panoramiczny dach oraz tapicerka z tkaniny w kolorze biało-niebieskim ze skóropodobnymi dodatkami. Pakiet Cool & Audio zapewnia świetny dźwięk i przyjemny klimat, a pakiet Sport - obniżone o 10 mm zawieszenie sportowe oraz 16-calowe obręcze z lekkich stopów. Dopłata do modelu bazowego: 11 372 zł/13 990 zł (fortwo/forfour).

Limitowana edycja edition #1

Debiutowi nowej generacji smarta towarzyszy premiera limitowanej edycji edition #1. Specjalny model wyróżnia się m.in. tridionem w pomarańczowym kolorze lava i karoserią w kolorze białym (fortwo) lub grafitowym (forfour), a także 16-calowymi, czarnymi alufelgami, obniżonym o 10 mm, sportowym zawieszeniem oraz panoramicznym dachem z osłoną przeciwsłoneczną. Z designem nadwozia perfekcyjnie koresponduje wnętrze smarta edition #1: fotele pokrywa czarno-pomarańczowa tapicerka, deska rozdzielcza i drzwi mają pomarańczowy odcień złamany czarnymi akcentami, a kierowca ma do dyspozycji trójramienną, sportową kierownicę wielofunkcyjną, pokrytą skórą dźwignię zmiany biegów oraz wykonane ze szczotkowanej stali nakładki na pedały z gumowymi wypustkami.

Wyposażenie obejmuje także welurowe dywaniki z napisami "edition #1", schowek w tylnej klapie, układ kierowniczy Direct-Steer, pakiet Cool & Audio, panel wskaźników z kolorowym wyświetlaczem TFT, centralną konsolę z szufladą i podwójnym pojemnikiem na kubki, schowek na okulary, dodatkowy uchwyt dla pasażera, oświetlenie przestrzeni bagażowej oraz klamki w kolorze matowego chromu.

Ceny wersji edition #1 wynoszą 58 660 zł (model fortwo) lub 62 727 zł (forfour).

ZOBACZ TAKŻE:

Wyjątkowy Smart Fourjoy

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.