Pierwsza generacja Volvo XC90 przechodzi do historii

Po 12 latach Volvo zakończyło produkcję modelu XC90 pierwszej generacji. To koniec pewnej ery. Obecnie szwedzka fabryka Torslanda przygotowuje się do wytwarzania drugiej odsłony flagowego SUV-a marki

Zajrzyj do środka nowego Volvo XC90

Historia Volvo XC90 rozpoczęła się w 2002 roku, kiedy auto zostało zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Detroit. Duży, 7-osobowy SUV cieszył się największym zainteresowaniem właśnie na rynku amerykańskim. W sumie do 11 lipca 2014 roku powstało 636 143 sztuki XC90 pierwszej generacji. Ostatni egzemplarz modelu trafi do Muzeum Volvo w Göteborgu.

Używane Volvo XC90 - ogłoszenia

Nowe Volvo XC90 również będzie wytwarzane w zakładach Torslanda. Produkcja rozpocznie się pod koniec stycznia 2015 roku. Wcześniej, w sierpniu 2014 roku, samochód będzie mieć swoją światową premierę.

Co ciekawe pierwsza generacja XC90 nie zniknie definitywnie. Nie będzie już dostępna w Ameryce i Europie, ale nadal będzie oferowana w Chinach, jako model XC Classic. Produkcja będzie odbywać się w nowej fabryce koncernu w Daqing. Start jeszcze w tym roku.

ZOBACZ TAKŻE:

Volvo XC90 T8 | 400-konna hybryda

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.