Pierwszy człowiek, który przejechał na rowerze Kanał La Manche

Chris Froome, ubiegłoroczny zwycięzca Tour de France, przejechał z Wielkiej Brytanii do Francji rowerem, stając się pierwszym człowiekiem, który w ten sposób przebył tunel pod Kanałem La Manche

Wideo | Footkhana | Neymar kontra Ken Block

Froome, lider zespołu kolarskiego Sky, przejechał przez ponad 50-kilometrowy tunel w czasie około 55 minut, rozpędzając się maksymalnie do 65 km/h. To niecodzienne wydarzenie było elementem kampanii #KeepPushing i miało podkreślić partnerstwo Jaguara oraz Team Sky.

Jaguar - oferty sprzedaży aut używanych

Rozmowy z władzami Eurotunelu o możliwości przeprowadzenia próby kolarskiej rozpoczęto już ponad sześć miesięcy temu. Tunel łączący Francję z Wielką Brytanią jest jednym z najbardziej chronionych miejsc, w tym roku kończy 20 lat.

"Przejechanie rowerem pod morzem było niesamowitym doświadczeniem. Szanse, aby stać się pierwszym człowiekiem na świecie w dokonaniu czegoś w dzisiejszych czasach zdarzają się niezwykle rzadko, zwłaszcza w karierze zawodowego kolarza. Jechanie na rowerze w Eurotunelu jako pierwsza osoba na świecie było jedną z najbardziej ekscytujących przejażdżek, jakie kiedykolwiek odbyłem w życiu" - powiedział Chris Froome.

Zachęcamy do obejrzenia materiału wideo pt. "Team Sky - Cycling Under The Sea", który dokumentuje przejazd lidera zespołu Sky z terminalu w angielskim Folkestone do francuskiego Calais.

Zobacz wideo

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar F-Type Project 7 | Oficjalnie w Goodwood

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.