Przetestuj auto marzeń | Lamborghini Gallardo

Ponad 500 KM mocy, napęd na 4 koła, 3,9 s od 0 do 100 km/h i ryk centralnie umieszczonego silnika V10 tuż za plecami kierowcy - oto bezkompromisowa i jakże piękna strona motoryzacji w wydaniu Lamborghini Gallardo

50 lat Lamborghini - kompletna historia firmy

Model Gallardo (nazwa pochodzi od znanej rasy hiszpańskich byków) zadebiutował w 2003 roku, dokładnie w czterdziestą rocznicę powstania Lamborghini. Ale ten samochód jest wyjątkowy dla włoskiej marki z innego powodu. Dzięki niemu producent z San't Agata Bolognese znacznie się rozwinął, ponieważ sprzedaż Gallardo, które szybko stało się najpopularniejszym "Lambo", osiągała rekordowy wyniki w historii firmy. Po 10 latach produkcji, historia tego modelu dobiegła końca, a jego następcą został Huracan.

Opisywany przez nas egzemplarz Lamborghini Gallardo to pierwsza generacja modelu, wyprodukowana w 2007 roku, jednak siedem lat na karku to nic dla tego samochodu. Wystarczy wsiąść za jego kierownicę, by się o tym przekonać. Żywy, pomarańczowy lakier nadwozia, z którym kontrastują czarne detale, przyciągają jak magnes, ale to dopiero zapowiedź wielkich emocji.

Moc 520 KM (limitowana edycja SE) generuje potężny silnik V10 o pojemności pięciu litrów. Współpracuje on z sześciostopniową sekwencyjną skrzynią biegów ze sterowaniem przy kierownicy. Do pierwszej "setki" rozpędzimy się po upływie zaledwie 3,9 sekundy, a wskazówka prędkościomierza zatrzyma się dopiero na 315 km/h.

No dobrze, ale takim sportowym autem mogą jeździć tylko wybrańcy o zasobnym portfelu... Otóż wcale nie! Firma eventowa Driving Experience oraz moto.pl dają Ci możliwość przetestowania tego wyjątkowego Lamborghini. Wystarczy wziąć udział w konkursie, w którym można wygrać jazdę samochodem marzeń. Takiej okazji nie można przegapić!

>> Weź udział w konkursie <<

ZOBACZ TAKŻE:

Lamborghini Huracan LP 610-4 | Następca Gallardo

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.