Mercedes-Benz CLS po faceliftingu | Nowe spojrzenie

Wielkimi krokami zbliża się premiera odświeżonego Mercedesa CLS i CLS Shooting Brake. Od dzisiaj możemy obejrzeć go na zdjęciach

Policyjny Mercedes CLS Shooting Brake

Auto ma oficjalnie zadebiutować we wrześniu. Na kilku zdjęciach możemy zobaczyć co zmieniło się w nowej wersji drugiej generacji czterodrzwiowego sedana i sportowego kombi ze Stuttgartu. Nowością na pewno będą w pełni LED-owe przednie reflektory z 24 bardzo wydajnymi źródłami diodowego światła w każdym. Modyfikacjom uległy również przednie zderzak i grill, które nadały autu jeszcze bardziej wyrazistego wizerunku. Nowością są również poprawiony system adaptacyjnych świateł drogowych i system doświetlania zakrętów. We wnętrzu pojawił się najnowszy dostępny w Mercedesach wyświetlacz nawigacji i komputera pokładowego. Klienci będą mieli jeszcze większą możliwość wyboru w opcjach wykończenia wnętrza.

Zobacz ile w Polsce kosztuje używany CLS

Zmiany w nowym wcieleniu CLS dotyczą również układu napędowego. Każdy z silników będzie spełniał normy Euro 6, a nowość stanowią dwa Diesle. Pierwszy to bazowy 220 Blutec o mocy 170 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Druga nowa jednostka znalazła się pod maską CLS 400 i jest to 3-litrowa "V-szóstka" o mocy 333 KM i 480 Nm momentu obrotowego. Najmocniejszego Diesla oraz wersję z benzynowym silnikiem CLS 500 będzie można dodatkowo uzbroić w 9-biegową automatyczną skrzynię biegów. Ceny powyższego modelu nie zostały jeszcze podane.

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes CLS 350 AMG | Test

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.