WRX STI | Subaru chce poprawić rekord

Subaru potwierdziło, że podejmie próbę pobicia rekordu słynnej trasy Isle of Man TT. Na starcie stanie oczywiście nowe WRX STI

Wideo | Tommi Mäkinen testuje Subaru Imprezę WRX STI

Najnowsze wcielenie Subaru WRX STI poprowadzi brytyjski kierowca rajdowy Mark Higgins. To właśnie on za kierownicą poprzedniej generacji Imprezy WRX STI ustanowił obecny rekord trasy (19:56.7) w 2011 roku.

Teraz zasiądzie w nowej generacji, która wyposażona jest w turbodoładowany 2.5-litrowy silnik typu boxer o mocy 300 KM i 407 Nm i oczywiście stały napęd na cztery koła. Samochód będzie bardzo zbliżony do seryjnego, ale Subaru zapowiedziało, że lekkiej modyfikacji ulegną amortyzatory i sprężyny. Celem jest większa pewność prowadzenia podczas pokonywania licznych podbić i hop przy wysokiej prędkości, które znajdują się na trasie. Inżynierowie z STI zadbają również o niezbędne wyposażenie bezpieczeństwa w postaci klatki bezpieczeństwa, sportowe pasy i system gaśniczy.

Sprawdź ile kosztuje używana Impreza

"Ustanowienie rekordu było dla mnie niesamowitym przeżyciem i zdecydowanie jednym z najważniejszych wydarzeń w mojej karierze. Przejazd przez Bray Hill był jak thriller! Jako rodowity mieszkaniec Wyspy Man kocham wyścigi TT i mam ogromny respekt do zawodników startujących na tej trasie. To będzie prawdziwy zaszczyt móc spróbować ustanowić nowy rekord trasy." - powiedział Mark Higgins.

ZOBACZ TAKŻE:

Subaru WRX STI | Pierwsza jazda | Poprawiona ikona

Najpopularniejsze akcesoria samochodowe w Okazje.info - maj 2014

embed

JB Partner Kamera cofania + monitor 3,5 Bezprzewodowa

  embed

  Technaxx FMT300BT

   embed

   iTec/Pretec Transmiter Audio Bluetooth -wtyk audio

    Zobacz inne akcesoria samochodowe

    w

    Więcej o:
    Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.