Opel Vivaro i Renault Trafic | Nowe dostawcze bliźniaki

Zgodnie z zapowiedzią Opel i Renault opublikowali zdjęcia nowych generacji swoich wspólnych modeli Vivaro i Trafic. Sprzedaż obu pojazdów w wersjach osobowych i dostawczych rozpocznie się latem tego roku po 13 latach obecności na rynku dotychczasowych wersji

Nowy Silnik Renault | 1.6 Energy dCi 160 Twin Turbo

Samochody obu marek najłatwiej odróżnić z przodu, gdzie każdy z nich ma inny zderzak, własną atrapę chłodnicy i różne reflektory. Reszta z wyjątkiem emblematów i oznaczeń jest identyczna. Różnice będą widoczne pewnie także we wnętrzu, ale żaden z producentów nie opublikował jeszcze ich zdjęć. Oba auta prezentują się nowocześnie, ale w pojazdach dostawczych nie ma to aż takiego znaczenia, jak w osobowych.

Renault Trafic - sprawdź ogłoszenia aut używanych

Opel i Renault informują, ze nowe Vivaro i Trafic będą oferowane w wersjach o dwóch wysokościach, dwóch długościach, dostawczej odmianie furgon, ze standardową lub przedłużoną kabiną, platformą z kabiną oraz wersją do przewozu osób, nie zapominając o pojazdach zmodyfikowanych przez współpracujących i autoryzowanych wykonawców zabudów. Wersja podstawowa ma około 5 metrów, a wersja przedłużana mierząca o 40 cm więcej urosła o prawie 22 cm w stosunku do poprzedniego modelu. Wyraźnie większe, a przez to bardziej funkcjonalne, jest też wnętrze pojazdu.

Opel Vivaro - sprawdź ogłoszenia aut używanych

Do napędu obu pojazdów przewidziano tylko silniki Diesla o pojemności 1,6 litra (w Renault pod nazwą dCi, a w Oplu CDTI), z pojedynczym lub podwójnym turbodoładowaniem (BiTurbo). Obie jednostki napędowe mają zapewniać oszczędną eksploatację.

Nowy Renault Trafic będzie produkowany we francuskich zakładach w Sandouville, a Opel Vivaro (na rynku brytyjskim pod marką Vauxhall) będzie głównie pochodzić z fabryki w Luton w Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE:

Przegląd rynku | Auta dla dużych rodzin

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.