Camaro Hot Wheels i SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego

14 lipca w Warszawie będzie miał miejsce wyjątkowy, debiutancki występ.  Na Stadionie Narodowym, podczas święta amerykańskiego futbolu zaprezentowany zostanie Camaro Hot Wheels®

Chevrolet Camaro - Test

Wielki piknik rodzinny, występy cheerleederek, rozrywki i konkursy dla najmłodszych oraz pokazy efektów specjalnych - to wszystko czeka fanów amerykańskiego stylu życia już w najbliższą niedzielę, 14 lipca, na stadionie Narodowym w Warszawie, podczas VIII SuperFinału Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.

To wyjątkowe wydarzenie dodatkowo uświetni polski debiut amerykańskiej ikony motoryzacji - uwielbianego za oceanem nie mniej niż gwiazdy amerykańskiego futbolu Chevroleta Camaro w wyjątkowym wydaniu - specjalnie sprowadzonej do Polski, limitowanej wersji Hot Wheels? Edition.

Te dwie ikony Ameryki - Chevrolet Camaro i futbol amerykański - duet, który idealnie się uzupełnia. Umięśniona, wysportowana sylwetka, wspaniałe osiągi, moc, wytrzymałość, dynamika oraz ogromne emocje - to cechy charakterystyczne zarówno Camaro, jak i amerykańskiego futbolu.

Wyjątkowe emocje związane z walką o puchar zapewnią kibicom drużyny finalistów: Giants Wrocław i Warsaw Eagles. Ich zmaganiom towarzyszyć będą: niesamowita oprawa oraz gorący doping gości największej sportowej areny w Polsce. Szacuje się, że SuperFinał 2013 może przebić popularnością ubiegłoroczną imprezę, kiedy to podczas kulminacyjnego meczu na trybunach zasiadły 23 tys. widzów.

Dwa słowa o Chevrolecie Camaro Hot Wheels? Edition

Chevrolet Camaro Hot Wheels? Edition to marzenie wielu dorosłych, którzy w dzieciństwie bawili się modelami Hot Wheels?. To jednocześnie pierwsza tego typu zabawka w skali 1:1 - nigdy wcześniej żaden producent samochodów nie wprowadził do oferty pełnowymiarowego modelu Hot Wheels? w wersji produkcyjnej. Samochód zadebiutował pod koniec ub. roku na targach SEMA w Las Vegas, a wszedł do produkcji w pierwszym kwartale tego roku. Podobnie jak seria limitowanych zabawek, na bazie których powstał, jest dostępny w ściśle ograniczonej liczbie egzemplarzy. Model w skali 1:1 ma jednak sporą przewagę nad miniaturą Hot Wheels? - wszystko, co producenci umieścili pod maską, powinno spełnić sportowe fantazje, jakim właściciele takich zabawek oddawali się w dzieciństwie. Auto wyposażone jest w 6,2-litrowy silnik V8, który w wersji ze skrzynią manualną rozwija 432 KM (318 kW) mocy i 569 Nm momentu obrotowego, a w wersji z automatyczną przekładnią ma 405 KM (298 kW) mocy i maksymalny moment obrotowy o wartości 556 Nm.

Dwa słowa o Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego

Mało znana u nas do niedawna dyscyplina sportowa przeżywa ostatnio gwałtowny rozwój. Polska Liga Futbolu Amerykańskiego powstała w 2006 roku. W pierwszej edycji ogólnopolskich rozgrywek ligowych brały udział tylko 4 kluby. W tegorocznych rozgrywkach PLFA uczestniczyły już 74 drużyny, występujące w Toplidze, PLFA I, PLFA II, PLFA 8 oraz PLFA J.

Więcej informacji o Lidze można znaleźć na stronie www.plfa.pl .

Więcej o: