Holden Ute | Najszybszy pickup świata

Jak szybko seryjny samochód użytkowy jest w stanie pokonać północną pętlę Nurburgringu? Rekord Holdena trudno będzie poprawić jakimkolwiek furgonem

Jeszcze dwie dekady temu pickupy na bazie samochodów osobowych nie były rzadkością. Dziś poza kilkoma budżetowymi wyjątkami w Ameryce Południowej, można je spotkać głównie w Australii. Przynajmniej te duże, napędzane mocnymi silnikami. Holden ma w swojej ofercie model Ute bazujący na najnowszej serii VF Commodore, który oferowany jest także w wersji sportowej SSV. Jest ona napędzana silnikiem 6.0 V8 wytwarzającym 350 KM mocy i 517 Nm momentu obrotowego.

W ostatnich latach nie ma lepszej formy promocji w kręgu prawdziwych miłośników mocnych maszyn - a taką z pewnością jest Ute SSV - jak wykręcenie dobrego czasu na torze Nurburgring, nie mówiąc już o ustanowieniu tam nowego rekordu. Holden ma w rękach narzędzie, czemu więc miałby go nie użyć?

Do Niemiec ekipa przywiozła niemal seryjny egzemplarz Ute SSV Redline. Modyfikacje polegały na użyciu mocniejszych hamulców Brembo, sportowego zawieszenia, układu kierowniczego działającego w dwóch trybach i miękkich wyścigowych opon. Efekt to 8 min 19,47 sek.

Zobacz wideo

Zapraszamy także do obejrzenia filmów o samym aucie, kierowcy i torze.

Zobacz wideo
Zobacz wideo
Zobacz wideo

Ile można zyskać na promocji - sprawdź cenniki Opla

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.