Znamy ceny Infiniti Q50

Infiniti podało polskie ceny swojego najnowszego modelu - Q50. W bazowej wersji konkurent BMW serii 3, Mercedesa Klasy C i Audi A4 wyposażony jest w silnik Diesla o mocy 170 KM. Cena? Minimum 144 tys. zł
- Nowy Infiniti Q50 zrywa z przewidywalnym dla segmentu premium wyglądem i standardowymi technologiami - powiedział Fintan Knight, wiceprezes Infiniti na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. - Podważamy tradycję, wyważamy nowe technologiczne drzwi. W szczególności mam tu na myśli nasze technologie "bezpośredniej reakcji" zapewniające najbardziej zaawansowaną kombinację osiągów i parametrów jezdnych w tej klasie - dodał.

Co planuje ambitne Infiniti?

"Nowe technologiczne drzwi" to zapewne określenie dotyczące technologii Direct Response Hybrid. Co to konkretnie oznacza? Infiniti Q50 może być napędzane 3.5-litrowym silnikiem o mocy 364 KM, działającym we wspomnianej technologii. Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 5,3 s, emitując przy tym 155 g CO2 na kilometr. Osiągi uzyskano dzięki bezpośredniemu przekazaniu mocy silnika elektrycznego do układu napędowego za pomocą systemu podwójnego sprzęgła. Ceny Q50 Hybrid zaczynają się od 215 tys. złotych.

Drugą z wersji Q50 jest odmiana napędzana pierwszym w historii Infiniti silnikiem czterocylindrowym. Ceny Q50 z silnikiem Diesla o pojemności 2.2 l, mocy 170 KM i maksymalnym momencie obrotowym o wartości 400 Nm.

Na liście wyposażenia standardowego Infiniti Q50 2.2 znalazły się m.in.: system Infiniti InTouch oferujący możliwość dopasowania środowiska cyfrowego do użytkownika, z dwoma ekranami dotykowymi, przełącznik trybu jazdy Infiniti, system start-stop, kamerę cofania, system aktywnej redukcji hałasu, "aktywną kontrolę śladu" (ATC - Active Trace Control), klimatyzację dwustrefową, 17-calowe felgi aluminiowe, samonaprawiającą się zewnętrzną powłokę lakierniczą, dzieloną i składaną tylną kanapę, otwór umożliwiający przewóz nart, wielofunkcyjną kierownicę, funkcję sterowania głosem, technologię Bluetooth do komunikacji z telefonami komórkowymi i bezprzewodowy transfer muzyki - Bluetooth audio streaming.

Infiniti Q50 od 144 tys. zł. Co na to konkurenci? Oto ich szczegółowy cennik

Szczegółowy cennik Infiniti Q50 zostanie opublikowany 1 lipca.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.