4,82 mln kilometrów na liczniku

Dla większości ludzi auta to zwykłe środki lokomocji, które pomagają dotrzeć z punktu A do punktu B. Inni czują do nich coś więcej. Tak jak Irv Gordon, który za kierownicą swojego ukochanego Volvo przejechał już prawie 3 miliony mil (około 4,82 mln km)

50 lat Volvo P1800

Irv Gordon ma 73 lata, mieszka na Long Island i jest emerytowanym nauczycielem. W 1966 roku kupił czerwone Volvo P1800, które do dziś jest jego wiernym towarzyszem. Auto od chwili opuszczenia bram fabryki nie stało w garażu zbyt długo. Jego właściciel w ciągu pierwszych 48 godzin od zakupu pokonał nim 2,4 tys. km, a w ciągu pierwszych 10 lat - ponad 800 tys. km. W 1998 roku Irv Gordon i jego Volvo trafili do Księgi Rekordów Guinnessa z przebiegiem 2,72 mln km. Niebawem dystans ten przekroczy magiczne 3-miliony mil (ok. 4,82 mln km). W tym czasie, między Gordonem i jego samochodem wytworzyła się prawdziwa więź.

Nie chodzi o zwyczajne przejechanie 3 milionów mil, ale o podróże, które mnie do tego momentu doprowadziły. Nigdy nie stawiałem przed sobą wyzwania, by przejechać milion, czy dwa miliony mil. Po prostu cieszyłem się jazdą i doświadczaniem życia poprzez moje Volvo - mówi Gordon.

Wystarczy wykonać proste obliczenie, by zrozumieć jak dużo czasu Amerykanin spędził na kierownicą swojego P1800. Skoro w ciągu 47 lat pokonali razem dystans niespełna 4,8 miliona kilometrów, każdego roku musieli średnio przejeżdżać ich ponad 100 tysięcy. W uzyskaniu tego wyniku pomogły codzienne dojazdy Gordona do pracy - 200 kilometrów w obie strony. To oraz podróżnicza dusza emerytowanego nauczyciela.

Zachęcam wszystkich, by zamiast siedzieć w domu, starali się zobaczyć tak dużo świata jak to możliwe. Znajdźcie swoją podróż, swój cel, bo każdy z nas ma tylko jedno życie. Nie ważne, ile dróg pokonałem. Zawsze jest taka, na której jeszcze mnie nie było. To bardzo ekscytujące - dodaje Gordon

Gordon planuje, że magiczna liczba 3 milionów mil "pęknie" we wrześniu. Jesienią Amerykanin zabierze swoje Volvo w podróż na Alaskę. To jeden z dwóch amerykańskich stanów, w których tego niezwykłego tandemu jeszcze nie było. Trzymamy kciuki za udaną wyprawę.

Protoplasta V40 Cross Country wciąż trzyma cenę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.